حجت‌الاسلام «صدیقی» گفت: اربعین یک رمز، سلوک و تبدیل فراغ به وصال است و اگر یک چله راه امام حسین (ع) را برویم به خود امام حسین (ع) می‌رسیم.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «کاظم صدیقی» امام جمعه موقت تهران در اولین همایش فرزندان طلبه کارکنان ارتش که صبح امروز در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین یک سیر و سلوک است و آن‌هایی که اهل غفلت نیستند، از اربعین برای شناخت بهتر خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: اربعین یعنی خود را یک چله از آفت‌ها و خصلت‌های ناشایست دور کنیم؛ چراکه بسیاری از افراد، کربلا نرفته کربلایی شدند. اربعین این خاصیت را دارد که ما را حسینی کند؛ لذا هرجا هستیم باید تلاش کنیم تا قلبمان حسینی باشد.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: اربعین یک رمز، سلوک و تبدیل فراغ به وصال است و اگر یک چله راه امام حسین (ع) را برویم به خود امام حسین (ع) می‌رسیم، نه مرقد ایشان؛ لذا از این فرصت‌ها برای رسیدن به وصال حق استفاده کنید.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: نیت پاک شجره طیبه است که در طوفان‌ها منحرف نشده و به سمت بالا رشد می‌کند.

وی خطاب به طلاب جوان حاضر در جلسه گفت: جوانان عزیز! خود را شناسایی کنید و قیمت خود را بسنجید؛ اگر خود را یافته و سنجیدید، به مرحله خودسازی می‌رسید و این سرمایه عظیم، شما را از نابودی حفظ خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: اهل دانش و علم، بینش و عمل هم در معرض خطر هستند؛ مگر کسانی که با خدا معامله می‌کنند؛ پس دوستی، دشمنی و همه چیزمان باید برای خدا باشد؛ زیرا که هر چیزی برای غیر خدا باشد، ضایع می‌شود.

وی غفلت را موجب سقوط دانست و اظهار داشت: اگر یک فرمانده یا روحانی سقوط کند، سقوطش مانند سقوط یک فرد عادی نیست، سقوط یک عالم و روحانی موجب سقوط یک بخش از جامعه است.

حجت‌الاسلام صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود اخلاق را بسیار مهم عنوان و تأکید کرد: با خانواده خود مهربان باشید و بگو مگو نکنید؛ زیرا با خوش‌اخلاقی می‌توانید خود را از بسیاری از بلایا دور و در دل‌ها جا کنید.

وی برنامه‌ریزی برای استفاده از سرمایه عمر را قابل توجه دانست و افزود: همه ما باید برای بهره‌برداری بهتر از عمری که خداوند متعال به ما عنایت کرده است، برنامه داشته و با مراقبه و محاسبه بر دارایی‌های معنوی خود بیفزاییم. ما باید ببینیم در طول زندگی خود چند نفر را کمک کرده و چه نتیجه‌ای از کار‌های خود اندوخته‌ایم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: ضایع کردن عمر و فرصت‌ها افسردگی و پشیمانی می‌آورد؛ پس با توکل به خدا از لحظه لحظه عمر خود برای پیشرفت و رسیدن به وصال حق استفاده کنید.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز