فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: خاطره دلاورمردی‌ها، رشادت‌ها و جانبازی‌های رزمندگان در دفاع مقدس هم باید نسل به نسل برای جوانان نقل شود.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ  علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس در شهرک شهید بهشتی گفت: رسالت مهم فعالان فرهنگی دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان است.

 وی افزود: ما در مقابل خون شهدا و رشادت‌های دلاورمردان دفاع مقدس مسئول هستیم و برای احیا و انتقال این فرهنگ غنی و پربار وظیفه سنگینی برعهده داریم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی عنوان کرد: اینگونه نمایشگاه‌ها که در راستای حفظ ارزش‌ها، نشر آثار دفاع مقدس و پاسداشت ایثار و ازخودگذشتگی برپا شده گوشه‌ای از آن حماسه عظیم را به نمایش گذاشته است. 

سرتیپ صباحی فرد با بیان اینکه رشادت‌های شهدای هشت سال دفاع مقدس هرگز فراموش نخواهد شد، گفت: دفاع مقدس جلوه حماسه عاشورا در دوران معاصر است و همچنان که فرهنگ عاشورا سینه به سینه توسط محبان سیدالشهدا زنده نگه داشته و منتقل شده است، خاطره دلاورمردی‌ها، رشادت ها و جانبازی‌های رزمندگان در دفاع مقدس هم باید نسل به نسل برای جوانان نقل شود.

وی افزود: همانطور که در سوگ سید الشهدا(ع)، برای تبین حماسه عاشورا مراسم برگزار می‌شود تا فرهنگ عاشورا به مردم شناسانده شود، در هفته دفاع مقدس هم باید فرهنگ دفاع مقدس را برای جوانان امروز بازگو کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز