وزیر کشور که به یاسوج سفر کرده است، توجه به خواسته ها و مطالبات مردم به خصوص در مسائل اقتصادی را در راس برنامه های دولت سیزدهم برشمرد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی وزیر کشور که به منظور تکریم حسین کلانتری و معارفه سید علی احمد زاده استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد وارد شهر یاسوج مرکز این استان شده بود، در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه این شهر، درخصوص ملاک انتخاب استانداران گفت: لایق بودن، قدرت حل مسائل مردم و مدیریت تعارضات محلی و منطقه ای، کارآمدی و مردمی بودن ملاک نهایی در انتخاب استانداران است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم دولتی مردمی است؛ گفت: در این راستا ارتباط با مردم برای پیشبرد مسائل و حل مشکلات مردم تقویت می شود و توجه به خواسته ها و مطالبات مردم  به خصوص مسائل اقتصادی در راس برنامه های این دولت قرار دارد.

وی همچنین گفت: پیشرفت استان ها، بسیج امکانات برای حل مشکلات استان ها و رفع محرومیت ها از نقاط مختلف کشور جزء برنامه های اولویت دار است.

دکتر احمد وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با بیان اینکه همه تمهیدات و زمینه سازی های لازم برای بازگشت زائرین عزیز حسینی به داخل کشور فراهم شده است؛ گفت: مهم ترین مساله در این خصوص حمل و نقل و مسائل بهداشتی است که در این حوزه پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

وی در این خصوص گفت: اتوبوس های کافی اعزام شده و همچنین در حوزه حمل و نقل ریلی هم هماهنگی های لازم انجام شده است.

وزیر کشور در این زمینه، از تمهیدات و اقدامات لازم امدادی، تغذیه ای و بهداشتی در نظر گرفته شده در دو مرز مهران و شلمچه خبر داد و گفت: دوستان وزارت بهداشت هم برای انجام تست های لازم و فوری از زائران  مستقر شده اند.

وی همچنین درخصوص حمل و نقل هوایی هم گفت: هواپیما به اندازه کافی در نظر گرفته شده که طی سه الی چهار روز زائرین عزیز را به داخل کشور انتقال دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز