امیر سرتیپ حیدری با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه دفاع مقدس گفت: نمایشگاه دفاع مقدس باید احیاگر نام، سیره شهدا و بازگو کننده حقایق جنگ و دفاع مقدس باشد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‌پرس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری ​فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی دفاع مقدس که شامگاه سه شنبه در سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: این نمایشگاه یادآور گوشه‌ای از جوانمردی، رشادت و دلاوری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که جا دارد از همه عزیزانی که در این عرصه زحمت کشیدند قدردانی کنم.

وی با اشاره به اهداف احداث نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در مجموعه سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا گفت: در ایجاد این مجموعه سه هدف مقدس را دنبال کردیم که زنده نگهداشتن نام شهدا در تاریخ و تبلور سیره شهدا در زندگیمان یکی از مهمترین اهداف ما در این رابطه محسوب می‌شود.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه ایجاد نمایشگاه می‌تواند احیا کننده نام شهدا باشد، گفت: برپایی نمایشگاه دفاع مقدس کمترین و کوچکترین کاری است که ما می‌توانیم در قبال جانفشانی و ایثارگری شهدای عزیزمان انجام دهیم و از این طریق ذره‌ای از دِینی که بر گردنمان است را ادا کنیم.

وی یکی دیگر از اهداف ایجاد نمایشگاه‌های دفاع مقدس را جلوگیری از تحریف تاریخ و وقایع دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه نیز مرکزیت با بخش اسناد است و قطعا اسناد دوران دفاع مقدس یکی از مراجع حقیقی دفاع مقدس است که می‌تواند در جلوگیری از تحریف دفاع مقدس موثر باشد.

امیر حیدری با بیان اینکه از مهمترین حقایق جنگ ایستادگی و مقاومت رزمندگان اسلام در برابر دشمن بعثی است، افزود: کشور‌های متعددی در دوران جنگ از رژیم بعثی حمایت کردند و در مقابل رزمندگان اسلام با اتکا به ایمان و اعتقاد به خدا با کمترین امکانات در برابر متجاوزان ایستادگی کردند.

وی رمز پیروزی دوران دفاع مقدس را وحدت و همدلی ملت و نیرو‌های مسلح عنوان کرد و گفت: همت، تلاش مضاعف، ایستادگی، پایمردی و از همه مهمتر تبعیت از ولایت فقیه ملت ما را در هشت سال نبرد نابرابر پیروز میدان کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه برای دفاع موثر نیازمند بهره گیری از تجهیزات مناسب هستیم، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه نشان می‌دهد که جنگ تنها با کلاشینکف و ژ۳ انجام نشده است و برای تکمیل چرخه دفاعی موثر نیازمند تانک، نفربر، انواع توپخانه، انواع بالگرد‌ها و جنگنده و سامانه‌های پدافندی و راداری و... هستیم.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس گنجینه بزرگ ملت ایران در طول تاریخ محسوب می‌شود، افزود: جوانان و نوجوانان باید به پدران خود ببالند که چنین افتخار بزرگی را در دوران دفاع مقدس رقم زدند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز