سردار «پاکپور» با بیان اینکه گروهک‌های ضد انقلاب در مناطق شمال عراق مقر و پایگاه ایجاد کرده‌اند، گفت: نسبت به این موضوع حساسیم و این را برنمی‌تابیم که آن‌ها با آرامش علیه کشور توطئه کنند.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‎پرس، سردار سرتیپ « محمد پاکپور » فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امروز (چهارشنبه) در همایش تجلیل از پیشمرگان کُرد مسلمان در سنندج ، اظهار داشت: دشمنان مرتب نسبت به تجهیز و پشتیبانی گروهک‌های ضد انقلاب در اقلیم کردستان عراق اقدام و آن‌ها نیز شروع به شیطنت کردند.

وی افزود: تیم‌های چندنفره این گروهک‌ها به داخل مرز نفوذ می‌کنند؛ اما با کار و تلاشی که صورت می‌گیرد، آن‌ها هم ریشه‌کن می‌شوند.

سردار پاکپور با بیان اینکه گروهک‌های ضد انقلاب در مناطق شمال عراق مقر و پایگاه ایجاد کرده‌اند، گفت: نسبت به این موضوع حساسیم و این را برنمی‌تابیم که آن‌ها با آرامش علیه کشور توطئه کنند.

وی با اشاره به توانایی‌های رزمی و نظامی جمهوری اسلامی ایران، یادآور شد: آمادگی ما برای مقابله با هرگونه اقدام تهدیدآمیز به حد اعلی رسیده و شرایط ما شرایط قبل نیست که برای یک سیم‌خاردار محتاج باشیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه امروز ما تعیین می‌کنیم شرایط برگشت به برجام چگونه باشد، اظهار داشت: امکانات و تجهیزات و نیرو‌هایی مسلح ما کاملا آماده است و دنیا نیز آن را درک کرده است.

وی با اشاره به فرار آمریکا از افغانستان، گفت: بزرگترین شکست قرن اخیر برای آمریکا، شکست در افغانستان بود و شرایط آن‌ها به گونه‌ای شد که نیرو‌های خود را از بالگرد و از پشت بام به فرودگاه می‌بردند و به شکل خفت‌باری از افغانستان فرار کردند.

سردار پاکپور ادامه داد: نظام حکومتی و ارتش دست‌پرورده آمریکا ظرف ۱۵ روز از هم پاشید؛ بنابراین آمریکایی‌ها می‌دانند دیگر با ایران نمی‌توانند روبه‌رو شوند.

وی یادآور شد: رزمندگان پیشکسوت که با ایثارگری خود ریشه امنیت را در منطقه پروراندند و فرزندان آن‌ها هم امروز تلاش می‌کنند، مانع اهداف ضدانقلاب و استکبار جهانی شوند.

سردار پاکپور اظهار داشت: شرایط کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در گونه‌ای بود که بسیاری از شهر‌های کردستان در اختیار عناصر ضد انقلاب قرار گرفت.

وی افزود: کودتای نقاب، قائله ترکمن صحرا، خلق عرب و قائله جنگل، همه قبل از جنگ بود و هنوز این توطئه‌ها به ثمر ننشسته بود که استکبار صدام را جلو انداخت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: سپاه در کردستان خود را آماده کرد و از این منطقه به منطقه عملیاتی جنوب رفت؛ اما حجم و ساختار تجهیزات سپاه برای مقابله با ارتش متجاوز صدام مناسب نبود.

وی با بیان این‌که ما توانستیم در دفاع مقدس با رهبری مثال‌زدنی امام خمینی (ره) حرکت آفندی و پیشروی ارتش عراق را سد کنیم، خاطرنشان کرد: بزرگترین تدبیر تاریخی امام خمینی (ره) تشکیل بسیج بود و پیاده نظامی اصلی ما در دفاع مقدس بسیجیان بودند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز