رییس کل دیوان محاسبات کشور در نامه‌ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نوشت: تبدیل دانشگاه‌های برتر کشور به تراز بین‌المللی و ایجاد قطب بین‌المللی برای ارائه آموزش‌های مجازی (الکترونیکی)، نیمه حضوری نیاز به پیگیری بیشتری دارد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور ، دهمین نامه ارسالی مهرداد بذرپاش به دولتمردان سیزدهم در راستای منویات امام خامنه‌ای و شعار سال ۱۴۰۰، عملکرد ۷ قانون مرتبط با تولید، ابعاد مقررات و آیین‌نامه‌ها و موضوع ترک فعل به مقامات ارشد دستگاه‌های اجرایی به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شد.

رییس کل دیوان محاسبات کشور در این نامه تاکید کرد: احکام تامین سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی، ایجاد قطب(هاب) بین‌المللی جهت ارائه آموزش‌های مجازی (الکترونیکی)، نیمه حضوری، باز و از راه دور، تجاری‌سازی ایده و دانش در تولید محصول و خدمات دارای ارزش افزوده برای تحقق نیاز به همت و پیگیری بیشتری دارند.

بذرپاش در ادامه‌ نامه‌ خود به زلفی‌گل، از موضوعاتی همچون بازنگری و اصلاح نظام آموزش عالی کشور در جهت ارزش‌آفرینی و کارآفرینی، طراحی و پیاده‌سازی نظام آمایش آموزش عالی و پژوهش به منظور مأموریت‌گراکردن فعالیت‌های موسسات آموزش عالی و پژوهش کشور، تبدیل دانشگاه‌های برتر کشور به تراز بین‌المللی به عنوان پروژه‌هایی یاد کرده که اجرای آنها نیاز به توجه بیشتری دارد. 

در این نامه آمده است: طراحی الگوی تغییر و ارتقای نقش دانشگاه‌ها در حل مشکلات کلان، دستگاهی و بنگاه‌های اقتصادی کشور، پیاده‌سازی نظام حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با هماهنگی معاونت علمی و فناوری، طراحی و پیاده‌سازی نظام صیانت از بازار ملی در حوزه دانش بنیان از طریق تهیه پیوست فناوری با هماهنگی علمی و فناوری هم از دیگر پروژه‌هایی هستند که اجرای آنها نیاز به توجه بیشتری دارد. 

بر اساس این نامه، مبنای رسیدگی این دیوان در حوزه‌های مالی و رعایت و عملکرد، اجرای قوانین و اسناد بالادستی، ارتقای شفافیت، مبارزه با فساد، حذف قوانین مزاحم و تحقق شعار سال ۱۴۰۰ به منظور اولویت‌بندی اقدامات اجرایی دستگاه‌های تحت امر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز