عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس خواستار پیگیری علت ممانعت عراق از ورود زائران ایرانی از طریق مرز زمینی شد و از قیمت گزاف بلیت هواپیما توسط ایرلاین‌ها انتقاد کرد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از  خانه ملت، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز (یکشنبه 11 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با بیان اینکه عراق مانع توفیق پیاده روی بسیاری از شهروندان ایرانی شد که به دلیل مشکلات مالی می‌توانستند در زمان اربعین به عتبات عالیات سفر کنند، گفت: کمیسیون‌های مربوطه باید علت مخالفت عراق با ورود زائران از مرز زمینی را پیگیری کنند که چه سندی وجود دارد که تنها به 60 هزار نفر مجوز ورود داده شد.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: این در حالی است که زائران زیادی از پاکستان، افغانستان و آذربایجان به سفر اربعین رفتند اما این توفیق از ایرانیان گرفته شد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: برخی شرکت‌ها و ایرلاین‌ها از این شراط کاسبی و قیمت گزافی بابت بلیت هواپیما دریافت کردند لذا منع ورود زائران ایرانی از طریق مرز زمینی باید پیگیری شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز