رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان، گفت: بر این باوریم که افغانستان با همکاری و همراهی گروه‌های فراگیر می‌تواند از بحران و شرایط حاد موجود فاصله بگیرد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در تهران به روابط تاریخی، فرهنگی و سیاسی دو کشور اشاره کرد و گفت: سابقه دیرینه روابط ایران و پاکستان و وجوه اشتراکات دو کشور، ضرورت چشم انداز جدید در گسترش روابط نوین در فضای کنونی است.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان توجه به اشتراکات فیمابین ایران و پاکستان و تعامل و همکاری در مناسبات حائز اهمیت دانست و تاکید کرد:  تهران علاقه‌مند به تقویت تعاملات و مناسبات از طریق گروه‌های دوستی پارلمانی با پاکستان است و این تشکل می‌تواند به ارتقاء روابط دو جانبه کمک کند.

امیرآبادی فراهانی، مراودات پارلمانی را بخش مهمی از مناسبات دوستانه دو کشور خواند و تصریح کرد: امیدوارم که با تقویت همکاری در سطح گروه‌های دوستی پارلمانی،   شاهد تسریع در روند تعاملات اقتصادی، تجاری و تعاملات فی‌مابین باشیم.

وی، پاکستان را به عنوان یکی از همسایگان مطرح و دارای جایگاه ویژه‌ای در منطقه دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط دو جانبه با پاکستان استقبال کرده و خواستار ارتقای سطح روابط در زمینه‌های گوناگون با این کشور است.

این نماینده مجلس با اشاره به تحولات منطقه و افغانستان تاکید کرد: بر این باوریم که افغانستان با همکاری و همراهی گروه‌های فراگیر آن کشور می‌تواند از بحران و شرایط حاد موجود فاصله بگیرد.

رحیم حیات قریشی سفیر  پاکستان در تهران هم در این دیدار گفت: پاکستان در پی تحکیم و تقویت روابط همسایگی است و این همکاری‌ها می تواند از سطح مناسب در تعاملات فرهنگی، اقتصادی و تجاری برخوردار باشد.

وی سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان به اسلام آباد را نقطه عطفی در تحکیم روابط دو کشور دانست و افزود: ارتباطات پارلمانی نمایندگان در قالب گروه‌های دوستی ـ پارلمانی به تحکیم و تقویت مراودات میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان کمک بسزایی می‌کند.

قریشی با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی گفت: دولت و پارلمان پاکستان به گسترش همکاری در عرصه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران علاقه مند است و از تقویت و توسعه مناسبات با ایران استقبال می‌کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز