رییس دیوان محاسبات در نامه ای به وزیر بهداشت خواهان پیگیری مستمر برای اخذ مجوز، تامین امنیت غذا و درمان و ایجاد ذخایر راهبردی شد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور ، دوازدهمین نامه « مهرداد بذرپاش » به دولتمردان سیزدهم در راستای تحقق اهداف شعار سال، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ، قوانین هفتگانه مرتبط با تولید و یادآوری احکام تحقق نیافته و تکالیف قانونی وزراتخانه‌های نوزده گانه، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شد.

در نامه رییس کل دیوان محاسبات کشور به وزیر بهداشت ، بر نظارت کامل نسبت به ورود محصولات آرایشی بهداشتی دارویی و تجهیزات پزشکی که با سلامت و بهداشت عمومی دام، گیاه و انسان مرتبط است، تاکید شده است و پیگیری مستمر جهت اخذ مجوز، تأمین امنیت غذا و درمان و ایجاد ذخایر راهبردی با تاکید بر افزایش کمی و کیفی تولید (مواد اولیه و کالا) به عنوان یک ضرورت مطرح شده است.

بذرپاش طی این نامه خواستار برنامه‌ریزی جهت فراهم شدن تسهیلات لازم برای برخورداری همگانی از خدمات درمانی در حدود امکانات از طریق ایجاد و گسترش مراکز درمانی دولتی و بهبود استاندارد آنها شده است.

رییس دیوان محاسبات با اعلام اینکه مبنای رسیدگی دیوان محاسبات در حوزه‌های مالی و رعایت و عملکرد در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موضوعات قانونی مندرج در این نامه خواهد بود، از بهرام عین‌اللهی درخواست شده  نسبت به اجرای قوانین و اسناد بالادستی، ارتقای شفافیت، مبارزه با فساد و حذف قوانین مزاحم اهتمام ورزد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز