رییس سازمان انرژی اتمی درباره آخرین وضعیت اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، گفت: دولت و سازمان انرژی اتمی به اجرای قانون راهبردی مقید هستند.

به گزارش مرورنیوز، محمد اسلامی روز یکشنبه پس از نشست مشترک با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، در جمع خبرنگاران  همچنین افزود:  امروز در این کمیسیون حضور پیدا کردم و گزارش آخرین وضعیت اقدام قانون را خدمت نمایندگان تقدیم کردم.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: مباحث گوناگونی پیرامون اجرای این قانون صورت گرفت و قرار شد از فرصت‌های باقی مانده که برای اجرای کامل قانون وجود دارد، بتوانیم حداکثر استفاده را بکنیم.

اسلامی با بیان این که نمایندگان مجلس به شکل نوبه‌ای بازرسی‌های را که در برنامه‌های خود دارند انجام خواهند داد، گفت: امیدواریم در راستای قابلیت سازی برای اقتدار ملی بتوانیم از فرصت این قانون استفاده حداکثری را داشته باشیم.

وی با بیان این که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌داند که کنترل دوربین‌های برجامی الزامی ندارد، خاطرنشان کرد: طبیعی است که آژانس انرژی اتمی باید موضع خود را به نسبت به حادثه تروریستی که رژیم صهیونیستی هم به آن اذغان کرده؛ روشن کند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: ما تابع مصوبات شورای عالی امنیت ملی هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز