سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی طرح اصلاح قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و استانی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

به گزارش مرورنیوز، « مجیدانصاری » در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در جلسات گذشته تا ماده ۵ طرح اصلاح قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و استانی تصویب شد و در جلسه امروز موسسات عمومی غیردولتی، نهادها و سازمان‌های انقلابی تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی ​به فهرست نهادهای قیدشده در ماده واحده اضافه شدند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ماده ۵ گویای این موضوع است که دولت و سازمان‌های وابسته، شهرداری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی مکلفند فعالیت‌ها، طرح‌ها، اموال، اراضی و املاک قابل واگذاری در بخش‌های تولیدی و توزیعی و خدماتی را به تشخیص و تایید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از طریق تشریفات مزایده و مناقصه در اختیار شرکت‌های تعاونی موضوع این قانون قرار دهند.

وی ادامه داد: ممکن است این ایراد به ذهن برسد که در این ماده نهادها و بنیادهای انقلاب اسلامی آورده شده است که تحت نظر رهبر معظم انقلاب است، بنابراین تبصره ۴ که ذیل این ماده قرار دارد به این مهم اشاره می‌کند که شمول این حکم در خصوص دستگاه‌های تحت نظر مقام معظم رهبری را منوط به اذن معظم له کردیم که این ایراد را برطرف می‌کند.

انصاری خاطرنشان کرد: بر اساس آنچه تاکنون در کمیسیون مصوب شده، ماده ۵ به این صورت اصلاح شده و باید منتظر باشیم که تبصره‌های این ماده و سایر مواد این طرح در جلسات آتی این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

در نشست امروز کمیسیون «محمدکبیری» معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگانی از سایر بخش‌های این وزارتخانه و اتاق تعاون، وزارت کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز