فرمانده نیروی قدس سپاه در دیدار عضو فقهای شورای نگهبان آخرین تحولات منطقه را تشریح کرد.

به گزارش مرورنیوز و‌ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان ، سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در دیدار با آیت الله سید احمد حسینی خراسانی آخرین تحولات منطقه را ‌تشریح کرد. عضو فقهای شورای نگهبان در تشریح جزییات این دیدار گفت: دیدار با فرمانده نیروی قدس سپاه درباره مسائل مختلف از جمله نحوه تعامل با برادران اهل سنت، مفید و موثر بود.

به گفته وی تعامل با برادران اهل سنت باید بر حسب آموزه‌های دینی و آیات قرآن کریم باشد. خداوند متعال فرموده‌اند: «فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ» و امام صادق علیه‌السلام سفارش کرده ‌اند: «حبّبونا الی الناس و جرّوا الیها کل موده» به این معنا که تا می‌توانید ما را به مردم و گروه‌های مختلف مسلمین معرفی کنید و محبت و علاقه آنها را به سوی ما جلب کنید. به اعتقاد ما، تعامل با آنها با تکیه بر آموزه‌های دینی، یکی از ضرورتهای امت اسلامی و از اولویتهای امروز نظام ماست.

حسینی خراسانی ادامه داد: در این دیدار درخصوص تحولات اخیر کشور افغانستان در این شرایط خاص بحث و گفت وگو شد.

عضو فقهای شورای نگهبان همچنین با اشاره به خدمات و دستاوردهای نیروی قدس سپاه در کشورهای محور مقاومت نظیر سوریه، لبنان، عراق، یمن و دیگر سرزمین‌ها، این پیشرفت‌ها را نشانه موفقیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و کیاست و حکمت رهبر فرزانه انقلاب دانست.

وی با تأکید بر وحدت امت اسلامی، به آیات مبارکه «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ» و «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِینَ یَلُونَکُمْ مِنَ الْکُفَّارِ وَلْیَجِدُوا فِیکُمْ غِلْظَةً» اشاره کرد و کسب اقتدار اسلامی با هدف بازداشتن معاندان و مخالفان از طمع در صفوف امت اسلامی را از ضرورت‌های بقای نظام اسلامی دانست.

حسینی خراسانی خاطرنشان کرد: سردار قاآنی در این دیدار ابراز علاقه کرد که این‌گونه دیدارها و تبادل نظرها، جهت حرکت در مسیر سیاست‌گذاری‌ها و راهنمایی‌ های راهبردی و کلان رهبری و در راستای عزت، اقتدار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ادامه یابد و در این مسیر مفید واقع شود.


 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز