محمدباقر قالیباف در پیامی با تسلیت شهادت و جراحت جمع زیادی از مردم بی گناه در پی حادثه مصیبت‌بار انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان از مجامع بین المللی خواست تا در کنار محکوم کردن این اقدام فجیع، حامیان مادی و معنوی این تروریست ها را معرفی و مورد محاکمه قراردهند.

به گزارش مرورنیوز، در متن پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: خبر حادثه اقدام تروریستی در مسجد شیعیان ولایت قندوز افغانستان موجب تاثر و تالم خاطر فراوان شد.

وی افزود: دست جنایتکار تروریست های نابخرد بار دیگر در راستای اسلام ستیزی و اسلام هراسی، به خون نمازگزاران مظلوم آغشته شد. اقدامی که در سکوت مجامع بین المللی و حامیان دروغین مدافع حقوق بشر، هدفی جز تفرقه و ایجاد یاس و ناامیدی در دل مردم این سرزمین دنبال نمی کند و قلب هر انسان آزادی خواهی را به درد می آورد.

قالیباف ادامه داد: در چنین شرایطی از مجامع بین المللی انتظار می رود تا در کنار محکوم کردن این اقدام فجیع، حامیان مادی و معنوی این تروریست ها که البته ماهیت و هویت آن ها در منطقه و جامعه جهانی شناخته شده اند را معرفی و مورد محاکمه قراردهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: اینجانب شهادت جمع کثیری از مومنان نمازگزار درحادثه تروریستی مسجد شیعیان ولایت قندوز افغانستان را به ملت بزرگوار افغانستان و نمایندگان محترم این کشور تسلیت عرض می کنم.

وی افزود: مسئولان جدید این کشور مسئول تامین امنیت و حمایت از حقوق مردم مظلوم و رنج کشیده افغانستان با هر مذهبی  هستند و از آن ها انتظار می رود با عاملان این جنایت دردناک برخورد قاطع کرده و از تکرار چنین جنایاتی جلوگیری کنند.

در پایان متن پیام تسلیت محمدباقر قالیباف آمده است: از درگاه ایزد منان برای بازماندگان این عزیزان از دست رفته صبر عظیم و اجر جذیل و برای مصدومان این اقدام تروریستی صحت و سلامت کامل را مسالت می کنم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز