معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اخذ مالیات از یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی در گروی ایجاد سامانه امن ارتباطی میان وزارت راه و سازمان امور مالیاتی است.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از خانه ملت، محمود محمودزاده درباره آخرین وضعیت اجرای قانون مالیات از خانه‌های خالی گفت: سال ۹۴ قانونی برای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده اما پس از اصلاح این قانون در مجلس یازدهم سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات ملکی در وزارت راه و شهرسازی طراحی و در دولت قبل از آن رونمایی شد که براساس آن یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: واحدهای خالی شناسایی شده برای سازمان امور مالیاتی ارسال شده است اما این اطلاعات براساس درخواست سازمان امور مالیاتی باید از طریق سیستم امن دولتی MPLS ارسال شود در حالی که وزارت راه و شهرسازی در سامانه خود برای هر یک از دستگاه‌ها، کارتابل مشخصی را طراحی کرده بود.

محمودزاده تصریح کرد: براساس مصوبه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مقرر شد، وزارت ارتباطات این سامانه و سیستم امن را میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: به محض ایجاد ارتباط اطلاعات یک میلیون ۳۰۰ هزار واحد خالی از سکنه شناسایی شده برای اخد مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شود. مالیات تعیین شده حتما تا پایان سال از خانه‌های خالی شناسایی شده اخذ خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز