عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید مصوبات سفرهای استانی دولت به سرعت اجرایی شود در غیر اینصورت اعتماد مردم سلب می شود.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از خانه ملت، سیدموسی موسوی در نشست علنی امروز( 20مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت: از اقدام ارزشمند رئیس جمهور و اعضای دولت در انجام سفرهای استانی بر اثر مشکلات مناطق محروم از نزدیک که باعث ایجاد امیدواری در بین مردم شده تشکر کرده و تاکید می کنم اگر مصوبات این سفرها به سرعت اجرایی نشود اعتماد مردم سلب می شود.

نماینده لامرد و مهر در مجلس ادامه داد: از قوای سه گانه و در رأس آن دولت می خواهم نسبت به کنترل تورم افسارگسیخته اهتمام جدی داشته و با اتخاذ تصمیمات کارشناسی و عاجل ضمن آرام کردن بازار مشکلات معیشتی مردم را کاهش دهند، از دولت و همکارانم در مجلس می خواهم عنایت ویژه ای نسبت به همسان سازی حقوق بازنشستگان، طرح رتبه بندی معلمان، تصویب طرح شفافیت آراء و همچنین اجرای کامل قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر و پرداخت معوقات پزشکان و پرستاران و کادر درمان داشته باشند.

این نماینده مجلس اظهارداشت: از وزیر راه و شهرسازی می خواهم نسبت به تصویب و شروع عملیات آزاد استراتژیک لامرد-پارسیان، محور لامرد-خنج و لامرد- لار، چهاربانده شدن محورگله دار- داراب- میزان، جم- فیروزآباد و همچنین محورهای مواصلاتی منطقه ای دستورات لازم را صادر کند.

وی بیان کرد: تسریع در ساخت شهر جدید 54 هزار نفری تابناک، افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی لامرد و اتصال حوزه انتخابی به خط آهن تقاضاهای مهم دیگری اینجانب از وزارت راه و شهرسازی است.

موسوی نیز اظهارداشت: از وزرای نیرو و دفاع تقاضای جدی دارم با توجه به نیاز مردم و صنایع منطقه به برق پایدار در ساخت نیروگاه 930 مگاواتی سیکل ترکیبی که توسط شرکت سرمایه گذاری غدیر صورت می گیرد اقدام عاجل به عمل آورند. همچنین از دکتر محرابیان انتظار دارم در ساخت ایستگاه 132 کیلوولت برق مهر تعجیل کرده و با توجه به آب و هوای بسیار گرم شهرستان های لامرد و مهر تعرفه برق گرمسیری را از 7 ماه به 9 ماه در سال افزایش دهند.

این نماینده مجلس بیان کرد: از وزیر نفت تقاضا دارم با توجه به نیاز کشور به گاز، توسعه میادین گازی ارم و پازن و نیز ساخت تاسیسات شیرین سازی پالایشگاه پارسیان را در دستور کار قرار دهند، همچنین از ایشان به جد می خواهم نسبت به رفع دغدغه رانندگان ترابری زاگرس جنوبی و اجرای طرح طبقه بندی این قشر زحمت کش و رفع مشکلات نیروهای قرارداد موقت صنعت نفت اقدام عاجل و انقلابی صورت گیرد.

وی افزود: گاز رسانی به منطقه محروم داران میزان و اجرای دقیق مصوبه بوم محسوب شدن لامرد و مهر در صنایع نفت و گاز عسلویه از دیگر توقعات اینجانب از مهندس اوجی است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس مطرح کرد: از وزیر جهادکشاورزی می خواهم نسبت به رفع مشکل مجوز چاه های کشاورزی و همچنین تامین به موقع سوخت، بذر و کود کشاورزان به ویژه منطقه داران میزان و خرید دام مازاد از دامداران اقدام لازم صورت گیرد.  احداث شهرک گلخانه ای در حوزه انتخابیه تقاضای اکید دیگری اینجانب است.

این نماینده بیان کرد: از وزیر ورزش و جوانان می خواهم نسبت به ساخت، تکمیل و بازسازی مجموعه های ورزشی انقلاب، سردار شهید سلیمانی و سالن بانوان لامرد و همچنین مجموعه ورزشی نفت مهر، گله دار و غیره اقدام عاجل صورت گیرد.

وی اظهار داشت: از وزیر نیرو می خواهم با توجه به بحران جدی آب در بخش های حوزه انتخابیه نسبت به تسریع در اجرای پروژه انتقال آب از سد سلیمان فارسی اهتمام ویژه صورت گیرد. همچنین با توجه به اینکه سراسر منطقه با بحران کمبود آب مواجه اند از دکتر محرابیان موجدانه می خواهم نسبت به تکمیل پروژه های آب رسانی به ویژه افزایش سهم آب خط محرم از سد کوثر دستورات لازم را صادر کنند.

موسوی همچنین در خواست کرد: تسریع در اجرای پروژه انتقال آب از دریا و انعقاد خرید تضمینی آب شرب مورد نیاز لامرد و مهر تا افق 1425 مهمترین مطالبه اینجانب از وزارت نیرو است.

وی تاکید کرد: از وزیر بهداشت می خواهم نسبت به ساخت بیمارستان مهر و مرودشت و تکمیل و راه اندازی بیمارستان گله دار اهتمام بیشتری داشته باشد و همچنین با افزایش پزشکان متخصص و شبانه روزی کردن درمانگاه های حوزه انتخابیه مشکلات ساکنان منطاق را در زمینه بهداشت و درمان کاهش دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از وزیر صمت می خواهم با جدیت موضوع ساخت فاز دوم و سوم آلومینیوم جنوب و همچنین استقرار صنایع پایین دست آلومینیوم و موضوع تصویب شهرک صنعتی حوزه انتخابیه را تا حصول نتیجه دنبال کنند.

مدارس نیمه تمام، بهسازی روستاها، توسعه شبکه مخابرات و آنتن دهی موبایل از دیگر مطالبات مردم حوزه انتخابیه از دولت است.

وی گفت: با وجود اخذ دستورات لازم از دکتر مخبر مبنی بر استخدام 80 درصدی نیروهای بومی شهرستان مهر متاسفانه تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته است که باعث نارضایتی گسترده مردم شده است بنابراین از مسئولین ستاد اجرایی فرمان امام می خواهم نسبت به استخدام نیروهای بومی در پژوه استحصال اتان به ایستگاه تقویت فشار گاز اقدام عاجل صورت دهند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: در آخر ضمن گرامی داشتن 20 مهر ماه زاد روز شاعر شیرین سخن فارسی حافظ شیرازی، سخن خود را با شعر زیبای لسان الغیب به پایان می برم"مرا عهدی است با یاران که تا جان در بدن دارم هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم"

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز