وزیر امور خارجه در دیدار با مدیر بنیاد سعدی و مسوولان این بنیاد بر اهمیت گسترش زبان فارسی در خارج از کشور به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی اقتدار تمدنی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در دیدار با غلامعلی حداد عادل ، در جریان آخرین وضعیت فعالیت‌های بنیاد سعدی در حوزه گسترش زبان فارسی در خارج از کشور قرار گرفت و درباره برنامه‌های قابل اجرا در این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه در این ملاقات، با  قدردانی از شخصیت دانشمند و ممتاز علمی و ادبی حداد عادل، از سالها فعالیت‌ هدفمند و تاثیرگذار و همچنین خدمات ماندگار وی در عرصه‌های مختلف فرهنگ و تمدن ایران قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با تاکید بر اهمیت گسترش زبان فارسی در خارج از کشور به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی اقتدار تمدنی جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به نقش منحصربفرد زبان فارسی در معرفی فرهنگ، تمدن و تاریخ غنی کشورمان، فعالیتهای بنیاد سعدی در این رابطه را بسیار ارزشمند دانسته و بر آمادگی همه جانبه وزارت امور خارجه جهت ارائه هر گونه تسهیلات در توسعه زبان فارسی در خارج از ایران تاکید کرد.

غلامعلی حداد عادل مدیر بنیاد سعدی هم در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌های بنیاد سعدی در امر آموزش، ترویج و استانداردسازی زبان فارسی در سطح بین المللی و همچنین تدوین کتب آموزش زبان فارسی متناسب با کشورهای مختلف، اقدامات این بنیاد را به منظور ارائه مدلی واحد و علمی در شناساندن ادبیات غنی زبان فارسی، موفقیت آمیز ارزیابی کرد.

وی با قدردانی از اقدامات و همکاری‌های وسیع صورت گرفته از جانب وزارت امورخارجه، برخی انتظارات و درخواست‌ها از دستگاه دیپلماسی کشور در امر توسعه هرچه بیشتر زبان فارسی را مطرح کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز