رییس دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: تحول باید به گونه‌ای باشد که نیازها و انتظارات همه ذی نفعان کلیدی دانشگاه را پوشش دهد و چشم انداز مطلوبی از آینده ارائه کند.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ تقی‌زاده در اولین جلسه شورای راهبردی دانشگاه صنعتی مالک اشتر که با حضور مدیران و روسای مجتمع های دانشگاهی برگزار شد، با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری در راستای مانع زدایی‌ها و برنامه‌های پیشنهادی  وزیر دفاع، بر توسعه علوم و فناوری و تقویت دانشگاه به عنوان یک برنامه توسعه‌ای کوتاه مدت تاکید کرد و گفت: در این راه ثروت سازی و خودکفایی به همراه سازماندهی مناسب با رویکرد توسعه و انبساط و رفع موانع تولید در دستور کار قرار دارد.

رییس دانشگاه صنعتی مالک اشتر با بیان این که رویکرد جدید این دانشگاه، نوانگاری توسعه فیزیکی دانشگاه و کاربردی تر شدن آن همراه با انرژی و کار مضاعف است، افزود: با انتخاب استراتژی هجوم، ثروت سازی می‌کنیم که لازمه این امر بالا رفتن سرعت نهادهای تصمیم‌گیر است. در نگاه جدید، ما مرکز نداریم بلکه یک دانشگاه در چند شهر داریم که تصمیم‌ها در آن باید سریع اتخاذ و منعکس شود.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری مجتمع دانشگاهی مدیریت، پیگیری و اجرا خواهد شد، اضافه کرد: تحول باید به گونه‌ای باشد که نیازها و انتظارات همه ذی نفعان کلیدی دانشگاه را پوشش دهد و چشم انداز مطلوبی از آینده ارائه کند.

سرتیپ تقی‌زاده لازمه تسریع در اجرای مطلوب این طرح تحول را مشارکت همه واحدهای اصلی و مسوولین دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: الگوهای تحولی دانشگاه‌های برتر برای پیاده‌سازی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر نیازمند متناسب سازی است و باید رفع تضاد منافع در تدوین طرح تحول دانشگاه، جهش محوری و جریان سازی در دستور کار قرار گیرد.

رییس دانشگاه صنعتی مالک اشتر طرح تحول را یک استراتژی خواند که باید به اهداف کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت آن توجه شود.

وی با بیان اینکه در این طرح تحول مجتمع‌های دانشگاهی نباید با یکدیگر مقایسه شوند، بر تحقق مرجعیت علمی دانشگاه تأکید کرد و گفت: باید در یک بازه کوتاه مدت خودمان این تحول را در دانشگاه احساس کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز