رشید مردوف بیان کرد: باید تلاش کنیم که تمام قومیت‌ها در آینده افغانستان نماینده‌ای داشته باشند تا حقوق و منافع همه مردم در این کشور تامین شود.

به گزارش مرورنیوز، رشید مردوف ظهر چهارشنبه در دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان گفت: همسایگان افغانستان تلاش دارند که صلح و ثبات را در این کشور ایجاد کنند. این در حالی است که وضعیت کنونی اقتصادی در افغانستان مناسب نیست و ما می‌توانیم در این گفت‌وگوها تصمیمات خوبی برای حل مشکلات مردم افغانستان بگیریم.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم که تمام قومیت‌ها در آینده افغانستان نماینده‌ای داشته باشند تا حقوق و منافع همه مردم در این کشور تامین شود، اظهار داشت: هیات حاکمه موقت در افغانستان با چالش‌هایی در عرصه اقتصادی و مبارزه با تروریسم روبه‌رو است. در این راستا مهم است که برای بازسازی جامعه افغانستان و بازگرداندن مردم این کشور به یک زندگی عادی تصمیمات مهمی گرفته شود چرا که بهبود وضعیت در افغانستان منجر به بهبود وضعیت در کل منطقه خواهد شد.

وزیر امورخارجه ترکمنستان با بیان اینکه باید از وقوع منازعات جدید در افغانستان جلوگیری کرد، تصریح کرد: افغانستان دارای ظرفیت‌های بسیار خوب اقتصادی برای مشارکت در پروژه‌های زیرساختی منطقه‌ای و بین‌المللی به خصوص در حوزه حمل و نقل و ترانزیت است و باید به این ظرفیت‌ها توجه جدی شود.

مردوف با اشاره به اهمیت ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان خاطرنشان کرد: ما تاکنون مساعدت‌های خوبی داشته‌ایم و به این مساعدت‌ها ادامه می‌دهیم. کشورهای همسایه دارای مسئولیت در برابر مردم افغانستان هستیم و باید شهروندان افغانستانی بتوانند صدای خود را به جامعه جهانی برسانند.

 وی تصریح کرد: صدای مردم افغانستان باید در عرصه بین‌المللی پژواک داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز