حجت‌الاسلام گواهی با تاکید براینکه ایران همیشه دنبال صلح و سازش بوده است، گفت: ایران در قدرت نظامی به جایی رسیده که دشمنان به آن اذعان دارند.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام « عبدالعلی گواهی » رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح در همایش بین المللی نقش قرآن در وحدت مسلمین که امروز در سالن کانون جوانان بسیج ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از راه‌های وحدت میان مذاهب اسلامی که قرآن تاکید فراوان بر آن داشته است جامعیت و کاملیت دین مبارک اسلام است در این راستا هم پیامبران مبعوث می‌شدند تا فضای جامعه و اذهان مردم را برای پذیرش دین کامل اسلام توسط حضرت محمد(ص) آماده کنند.

وی ادامه داد: قرآن چراغ راه و نوری است که همواره بر موضوع وحدت میان مذاهب اسلامی تاکید کرده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه مذاهب اسلامی اگر ید واحده شوند و وحدت میان خود ایجاد کنند تصریح کرد: مذاهب اسلامی با ایجاد وحدت و همدلی می‌توانند کاخ‌های ظلم و فساد را شکسته و ریشه‌های آن را خشک کنند.

حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه کشور ایران همیشه دنبال صلح و سازش بوده است تاکید کرد: حکام منطقه باید بدانند ایران تهدیدی برای هیچ کشوری نیست و جمهوری اسلامی همیشه دنبال صلح و امنیت برای منطقه است و امروز ایران در قدرت نظامی به جایی رسیده که دشمنان به آن اذعان دارند و پهپادهای آمریکایی و هر کشور متخاصمی اگر بخواهند از جایشان بلند شوند، نیروهای متخصص ما آن‌ها را سرجای خود خواهند نشاند و این نشانه اقتدار است که در نتیجه وحدت به دست آمد و توانستیم دشمن تا بن دندان مسلح را خلع سلاح کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس سبب شد تا همه اقوام در کنار هم قرار بگیرند و برای دفاع از کیان و خاک وطن در برابر باطل بجنگند تا به جهان استکبار ثابت کنند که وحدت میان آن‌ها گسستنی نیست.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز