سردار قاسم تقی‌زاده بر لزوم تحقق مرجعیت علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر متناسب با طرح تحول ارائه شده تاکید کرد.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از دفاع‌پرس، سردار قاسم تقی‌زاده رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر در اولین جلسه شورای راهبردی دانشگاه صنعتی مالک اشتر با اشاره به تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای مانع زدایی‌ها و برنامه‌های پیشنهادی وزیر دفاع، بر توسعه علوم و فناوری و تقویت دانشگاه به عنوان یک برنامه توسعه‌ای کوتاه مدت تأکید کرد و اظهار داشت: در این راه ثروت سازی و خودکفایی به همراه سازماندهی مناسب با رویکرد توسعه و انبساط و رفع موانع تولید در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه با بیان این نکته که رویکرد جدید دانشگاه، نوانگاری توسعه فیزیکی دانشگاه و کاربردی‌تر شدن آن همراه با انرژی و کار مضاعف است، افزود: با انتخاب استراتژی هجوم، ثروت سازی می‌کنیم و لازمه این امر بالا رفتن سرعت نهاد‌های تصمیم گیر است. در نگاه جدید ما مرکز نداریم، یک دانشگاه در چند شهر داریم که تصمیم‌ها باید سریع اتخاذ و منعکس شود.

رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر با اشاره به طرح تحول دانشگاه ادامه داد: این طرح که با همکاری مجتمع دانشگاهی مدیریت، پیگیری و اجرا خواهد شد، تحول باید به گونه‌ای باشد که نیاز‌ها و انتظارات همه ذی نفعان کلیدی دانشگاه را پوشش دهد و چشم انداز مطلوبی از آینده ارائه کند.

وی لازمه تسریع در اجرای مطلوب این طرح تحول را مشارکت همه واحد‌های اصلی و مسئولین دانشگاه برشمرد و بیان داشت: الگو‌های تحولی دانشگاه‌های برتر برای پیاده سازی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر نیازمند متناسب سازی است و رفع تضاد منافع در تدوین طرح تحول دانشگاه، جهش محوری و جریان سازی می‌بایست در دستور کار قرارگیرد.

سردار تقی زاده در پایان، طرح تحول را یک استراتژی خواند که باید به اهداف کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت آن توجه شود.

وی با بیان این نکته که در این طرح تحول مجتمع‌های دانشگاهی نباید با یکدیگر مقایسه شوند؛ بر تحقق مرجعیت علمی دانشگاه تأکید کرد و گفت: باید در یک بازه کوتاه مدت خودمان این تحول را در دانشگاه احساس کنیم.

گفتنی است: ارتباط با تمامی مراکز صنعتی، عقد قرارداد و فراهم آوری فضا و توسعه حضور در سازمان‌های صنعتی به منظور رفع گلوگاه‌های وزارت دفاع، توسعه دفاتر و آزمایشگاه‌ها و توجه ویژه به پژوهشگران و محققان در دانشگاه از دیگر اهداف مهم و رویکرد جدید دانشگاه عنوان شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز