رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان بر لزوم توسعه روابط فی‌مابین در بخش‌های مختلف اقتصادی و ترانزیت و مسائل افغانستان تاکید کرد.

به گزارش مرورنیوز و‌ به نقل از خانه ملت، غلامرضا نوری قزلجه که در راس هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به دعوت کمیسیون برگزاری انتخابات ازبکستان به تاشکند سفر کرده است، با نورالدین جان اسماعیل‌اف رییس مجلس قانونگذاری ازبکستان دیدار و گفت‌ وگو کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان در این دیدار ضمن قدردانی از مهمان‌نوازی دولت ازبکستان، با اشاره به اصلاحات چندسال اخیر در این کشور، ابراز امیدواری کرد که انتخابات پیش‌روی این کشور با موفقیت برگزار شود.

نوری قزلجه با تاکید بر ضرورت همکاری پارلمانی میان دو کشور، بر لزوم توسعه روابط فی‌مابین در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی و ترانزیت و همچنین همکاری درخصوص مسائل افغانستان تاکید کرد.

نورالدین جان اسماعیل‌اف رییس مجلس قانونگذاری ازبکستان نیز در این دیدار ضمن مثبت ارزیابی کردن سفر گذشته خود به ایران و دیدار با ریاست جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی، بر تداوم رایزنی‌های مقامات دو کشور را تأکید کرد.

در این دیدار، پیام دعوت محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی از همتای ازبکستانی خود برای سفر به ایران، تقدیم نورالدین جان اسماعیل‌اف شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز