سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: محمد باقر قالیباف، رئیس پارلمان یازدهم، عصر امروز برای شرکت در اجلاس دو روزه اتحادیه بین‌المجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی(PUIC) به ترکیه سفر می‌کند.

به گزارش مرور نیوز، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: محمد باقر قالیباف، رئیس پارلمان یازدهم، عصر امروز برای شرکت در اجلاس دو روزه اتحادیه بین‌المجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی(PUIC) به ترکیه سفر می‌کند.

سید نظام‌الدین موسوی اضافه کرده که قالیباف دیدارهای دو جانبه‌ای هم با رؤسای مجلس‌های برخی کشورهای اسلامی حاضر در اجلاس خواهد داشت.

با توجه به اهداف این دوره از مجلس شورای اسلامی، در این سفر رئیس پارلمان با هدف تسهیل روابط اقتصادی و حمایت از بخش‌های خصوصی دو کشور، با بازرگانان ایرانی و ترکیه‌ای رایزنی خواهد کرد.

شهر استانبول ترکیه روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر ماه میزبان شانزدهمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی(PUIC) است. در این دوره از اجلاس که مجلس ترکیه آن را برگزار می‌کند، «فلسطین، مهاجرت و افغانستان» به عنوان محور گفت‌وگوها تعیین شده است.

پیشینه اتحادیه بین‌المجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی به نخستین گردهمایی نمایندگان مجالس کشورهای اسلامی در دهه ۹۰ میلادی باز می‌گردد که با دعوت گروه بین المجالس ایران و با حضور نمایندگان ۱۶ کشور اسلامی در خلال اجلاس نود و سوم بین المجالس جهانی در مادرید تشکیل شد. این اتحادیه با اهدافی چون همگرایی و تحکیم اصل اسلامی شورا در کشورهای عضو تشکیل جلسه می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز