رئیس‌جمهور گفت: شرایط لرستان به شدت ما را رنج می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز ۱۹ آذرماه در بدو ورود به فرودگاه خرم‌آباد با تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب (س)، اظهار کرد: یاد شهدای عالی‌قدر لرستان به‌ویژه ۶۳۰۰ شهید دفاع مقدس، شهدای پرستار و خدمت به مردم را گرامی می‌داریم؛  خانواده‌های معظم ایثارگران و آزاده و همه ‌کسانی که در این استان در جبهه‌های دفاع مقدس مردانه در مقابل دشمن ایستادگی کردند و پشتیبانی جدی برای جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بودند.

وی تصریح کرد: توفیقی برای بنده و همکارانم حاصل شد که امروز در جمع مدیران و مردم لرستان باشیم؛ البته شرایط کرونایی مانع می‌شود که بتوانیم در اجتماعات مردمی شرکت کنیم اما دوست می‌داشتم که در شهرهای مختلف استان در بین مردم باصفا، باوفا، ولایتمدار، مخلص این استان حضور پیدا می‌کردم لیکن این شرایط اجازه نمی‌دهد که اجتماعات آن‌چنانی که باید باشد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: لذا در جلساتی همچون شورای اداری استان، نمایندگان اقشار حضور خواهم یافت و همچنین به برخی واحدهای نیمه‌صنعتی که متأسفانه در لرستان؛ علیرغم اینکه ظرفیت‌های زیرساختی خوبی دارند اما نیمه‌تعطیل هستند، سرکشی می‌کنیم.

رئیسی خاطرنشان کرد: پسران و دختران تحصیل‌کرده‌ای در لرستان داریم که از بیکاری رنج می‌برند و این در حالی است که ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف آب، خاک، کشاورزی، معدن، گردشگری در استان وجود دارد اما متأسفانه همچنان بیکار در این استان فراوان است.

وی تأکید کرد: براین اساس، محور برنامه ما در لرستان این است که موانع و مشکلات آن را بررسی کنیم و آنچه که می‌شود در استان تصمیم‌گیری و آنچه هم که لازم است در تهران پیگیری شود تا بتوانیم از رنج بیکاری و بی‌شغلی لرستان بکاهیم و ظرفیت‌هایی که در آن وجود دارد به‌کار گرفته و احیا شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز