وزیر امور خارجه نگاه به آسیا را از اولویت‌های سیاست خارجی دولت دانست و گفت: شعار سیاست خارجی دولت، سیاست خارجی متوازن و دیپلماسی فعال، پویا و هوشمند انتخاب شده است.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (شنبه) در نشست سفرای ایران در کشورهای همسایه تاکید کرد: در حوزه بی‌اثر کردن و لغو تحریم‌ها، مأموریت مهمی به دستگاه دیپلماسی سپرده شده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به سیاست دولت سیزدهم که توسعه‌ پایدار اقتصادی را  بدون نگاه به مذاکرات وین دنبال می‌کند، گفت:  ما موظف هستیم که با مجاهدت و رویکردی انقلابی و جهادی، در مسیر بی‌اثر کردن تحریم‌ها به این شعار و سیاست دولت جناب آقای دکتر رئیسی کمک کنیم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در عین حال وظیفه ذاتی دستگاه دیپلماسی این است که برای لغو، از بین بردن و از میان برداشتن تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا همه‌ سعی، تلاش، دانش و تجربه دیپلماتیک خود را به کار بگیرد تا بتوانیم به لطف خدا، هدایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و رویکردی که رئیس‌جمهور محترم دارند، کشور را از این گردنه عبور دهیم.

وی نگاه به آسیا را از اولویت‌های سیاست خارجی دولت دانست و گفت: شعار سیاست خارجی دولت، سیاست خارجی متوازن و دیپلماسی فعال، پویا و هوشمند انتخاب شده است.

امیرعبداللهیان عنوان کرد: برنامه‌های چهار ساله دولت سیزدهم در همین زمینه تنظیم و برنامه ریزی شده است. توجه ویژه به ایرانیان خارج از کشور و از بین بردن گسست ایرانیان خارج از کشور با ایران از برنامه‌های جدی دولت است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه در روزهای آینده اولین نشست شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به ریاست رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد، گفت: تصویب قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور نیز از خروجی‌های این نشست خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز