رئیس‌جمهور با بیان اینکه تحول باید در نهادها و ادارات ما ایجاد شود، گفت: برخی نهادها تحول و چابکی ندارند و باید سازو کار تحولی ایجاد شود.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌ جمهور صبح امروز (شنبه) در نشست سفرای ایران در کشورهای همسایه که در وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: رمز موفقیتی که قرآن معرفی می‌کند صبر، بردباری و ایستادگی برای رسیدن به هدف است و بهترین مدالی که خداوند به بشر می‌دهد، شرح صدر است.

وی افزود:  بزرگانی که به جایی رسیدند و منشأ تحولات شدند، رمز موفقیتشان در صبر و بردباری برای خدا بوده است و این رسالتی برای شخصیت‌های است که قصد دارند اثر گذار و مصلح باشند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آنها می‌دانند که باید بردبار بود و با صبر امور را تحلیل و رصد کرد تا به نتیجه برسد، در غیر این صورت با سستی و وادادگی تحول پیش نمی رود.  

رئیسی با بیان اینکه ما نیازمند آن هستیم که در ورود به گام دوم شاهد تحول در کشور باشیم، اظهار داشت بسیاری از تحولات مثبت در حوزه اقتصاد، سیاست خارجی و ... رقم خورده است. بررسی بیانیه گام دوم نشان می دهد کجا هستیم و به کجا که در شأن جمهوری اسلامی است باید برسیم.  

وی افزود: آنچه در این بیانیه مورد توجه است، این است که ما چگونه به پیشرفت برسیم. باید وضع موجود و مطلوب را بررسی کنیم و فاصله موجود میان وضع موجود و وضع مطلوب را کاهش دهیم. ما نیازمند تغییر نگاه و رویکردها هستی تا تحول شناختی رقم بخورد.  

رئیس‌جمهور بیان کرد: تحول دیگر، تحول در فرآیندها است. فرآیندهای ما در نظام اداری، مشکلات بسیاری ایجاد کرده است؛ در پیگیری مسائل اگر به پیگیری اداری بسنده شود کار پیش نخواهد رفت.  

رئیسی بیان کرد: اگر قرار است کار انجام شود با ضمایمی مانند «پیرو» و ... امکان پذیر نیست. باید کار را جدی پیگیری کرد تا ما ببینیم نحوه این فرآیند به چه شکل است. در بخش هایی که مربوط به وزارت خارجه است می توان تحول را اجرا کرد.  

وی با بیان اینکه تحول باید در نهادها و ادارات ما ایجاد شود، اظهار داشت: برخی نهادها تحول و چابکی ندارند و باید سازو کار تحولی ایجاد شود.  

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سفرا هویت انقلاب اسلامی و منافع کشور را در خارج از کشور نمایندگی می کنند، افزود: در مواجهه با سختی ها و کاستی ها نباید خسته شد و باید کار را با جدیت پیگیری کرد. شهید سلیمانی مصداق بارز مبارزه با سختی ها بود.  

رئیسی تصریح کرد: هر کشوری که به پیشرفت رسیده است، نقش سیاست خارجی در آن انکارناپذیر است و نمی شود مشکلی در کشور وجود داشته باشد و وزارت خارجه بگوید به داخل کشور بستگی دارد.  برای مثال در بحث مبارزه با کرونا اگر آقای امیر عبداللهیان ستاد تشکیل نمی‌دادند و چین هم وارد عمل نمی‌شد به موفقیت در واکسن نمی رسیدیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز