رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: همکاری دانشگاه با مراکز صنعتی و دفاعی برای پیشرفت صنعتی ضروری است تا در آینده نزدیک،در کنار ساخت عمود پروازهای نظامی،عمود پروازهای شهری را نیز بسازیم.

به گزارش مرور نیوز، امیر خواجه‌ فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در آئین اختتامیه همایش هماورد ملی توسعه در فناوری صنعت هوایی کشور که در شرکت پنها برگزار شد، گفت: با این چالش علمی که برگزار کردیم ما به نوعی در یک فراخوان ستاد کل نیروهای مسلح برای پیشروی در حوزه عمود پروازها شرکت کردیم.

وی با اشاره به روند برگزاری این جشنواره و استفاده تیم‌های شرکت‌کننده در این جشنواره علمی از تجارب و دانش پیشکسوتان عرصه هوایی کشور، افزود: خوشبختانه تیم‌های شرکت‌کننده در این جشنواره علمی از تجاب ارزشمند پیشکسوتان صنعت هوایی کشور استفاده خوبی بردند و بر همین اساس توانستیم به نتایج، تحقیقات و دستاوردهای خوبی در حوزه عمود پروازها برسیم که این می‌تواند نقطه آغازی برای یک جهش خوب در عرصه صنعت طراحی و ساخت عمود پروازها باشد.

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع افزود: در این مسابقه اولین باری بود که دانشجویان در عرصه صنعت عمود پروازها وارد شده بودند، این جشنواره‌های علمی می‌توانند به ما در جهت جهش علمی در این عرصه کمک بسیاری کنند تا کشور ما نیز در عرصه و عمود پروازها عقب نماند و یک روز برسد که جمهوری اسلامی بتواند در این عرصه جز چند کشور اول جهان باشد.

امیر خواجه‌فرد اظهار کرد: آنچه در بخش نظامی خواسته شده نیاز به عمود پروازهایی با سرعت بالا است و بر همین اساس باید به سمت استفاده از موتورهای با قدرت بالا برویم. انتظار ما این است که کارها در این عرصه جهادی باشد و جهادی بودن یعنی کارها در زمان خود انجام شوند؛ بر همین اساس جشنواره همت یا همان هماورد ملی توسعه در فناوری صنعت هوایی طراحی شد تا درخت‌واره دانش عمود پروازها در دانشگاه‌ها کشور تکمیل و شاخه فناوری‌ها را تکمیل کنیم.

وی گفت: همکاری دانشگاه‌ها با مراکز صنعتی و دفاعی برای پیشرفت صنعتی یک امر ضروری است تا بتوانیم در آینده نزدیک در کنار ساخت عمود پروازهای مورد نیاز در عرصه نظامی عمود پروازهای شهری را نیز بسازیم، زیرا یکی از نیازهای آینده جوامع بشری همین عمود پروازهای شهری هستند، برهمین اساس پروژه‌ها تعریف شده تا صنایع دفاعی با همکاری دانشگاه‌ها بتوانند نیازهای کشور در این عرصه را تامین کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز