وزیر خارجه کشورمان با اشاره به دیدارهایی که در چند ماه گذشته با وزیر خارجه آذربایجان داشته گفت: در این دیدارها بر روی چارچوب خیلی خوبی برای توسعه همه جانبه بین دو کشور توافق کرده‌ایم.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان در جریان سفر به آذربایجان و در بدور ورود به باکو در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف این سفر گفت: ما امروز دیدارهای بسیار خوبی و سطح بالایی با مقامات آذربایجان خواهیم داشت .

وی با بیان این که در این دیدارها در مورد مسائل مختلف دو جانبه، منطقه و بین المللی رایزنی می کنیم گفت: روابط دو کشور ایران و آذربایجان رو به رشد و توسعه وتحکیم است. در این سفر ایده‌های متنوعی برای توسعه هر چه بیشتر همکاری ها بین دو کشور به همراه دارم و در جریان دیدار با رئیس جمهور محترم آذربایجان این ایده ها را مطرح خواهیم کرد.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان همچنین با بیان این که در سه ماه گذشته تماس های زیادی بین وزرای خارجه ایران و آذربایجان برقرار بوده است ادامه داد: وزیران امور خارجه دو کشور همچنین دیدارهایی در نیویورک و اسلام آباد با یکدیگر داشتند و بر روی چارچوب خیلی خوبی برای توسعه همه جانبه روابط توافق کردند.

امیر عبداللهیان افزود: امیدوارم درجریان سفر به آذربایجان این چارچوب در دیدار با رئیس جمهور محترم آذربایجان نهایی شود و پس از آن شاهد رفت و آمدهای هر چه بیشتر هیات های هر دو کشور در زمینه های اقتصادی و بازرگانی وفرهنگی بین پایتختهای دو کشور و سایر مناطق خواهیم بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز