معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه، ابراز امیدواری کرد: مشکلات موجود بر اساس گفتگو میان کشورهای منطقه حل و فصل شود.

به گزارش مرور نیوز، هشتمین دور کمیته مشترک مشورت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در محل وزارت امور خارجه به ریاست علی باقری کنی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و شیخ «خلیفه الحارثی» معاون امور دیپلماتیک وزارت امور خارجه عمان برگزار شد.

دو طرف در این دیدار با اشاره به فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دو کشور از سطح روابط و تلاش برای توسعه آن بر اساس اعتماد متقابل ابراز رضایت کردند.

باقری کنی با تاکید بر ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه، ابراز امیدواری کرد: مشکلات موجود بر اساس گفتگو میان کشورهای منطقه حل و فصل شود.

الحارثی نیز در این دیدار با اشاره به نقش محوری ایران در تحولات منطقه گفت کشورش همچون گذشته، علاقه‌مند به توسعه روابط دوجانبه و منطقه‌ای بوده و مسیرهای صلح آمیز را برای صلح و آرامش در منطقه ضروری می‌داند.

دو طرف در این دیدار علاوه بر موضوعات دوجانبه مورد اهتمام، در خصوص موضوعات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله گفتگوهای وین، ضرورت حل و فصل سیاسی بحران در یمن و نیاز منطقه به گفتگو بحث و تبادل نظر کردند.

الحارثی گفت مناسبات ایران و عمان دارای تأثیرات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بود و ادامه خواهد یافت.

در پایان این نشست صورت جلسه هشتمین نشست کمیته مشورت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به امضا معاونین وزرای امور خارجه دو کشور رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز