محرومیت‌زدایی و نحوه توزیع منابع برای اشتغال و لزوم تامین سهم استانی هم در لایحه بودجه۱۴۰۱ پیش‌بینی شده است.

به گزارش مرور نیوز، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نشست امروز کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز با کمیسیون‌های مجلس درباره لایحه بودجه ۱۴۰۱ و موارد مربوط به وزارت کشور بحث و بررسی شد.

وی با اشاره به پیش بینی صندوق‌های پیشرفت و عدالت در استان‌ها و اهمیت آن در لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: اگر این موضوع در لایحه بودجه به تصویب برسد، سبب شکل گیری نگاه جدیدی در حکمرانی در سطح استان‌ها خواهد شد.

وزیر کشور افزود: برخی از نیاز‌های فوری شهرداری‌ها در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، موتورسیکلت‌ها و پسماند‌ها هم در لایحه بودجه پیش‌بینی شده و ضرورت‌هایی که در این حوزه وجود دارد هم در نشست امروز بررسی شد

وحیدی در ادامه یادآورشد: محرومیت‌زدایی و نحوه توزیع منابع برای اشتغال و لزوم تامین سهم استانی هم در لایحه بودجه۱۴۰۱ پیش‌بینی شده است.

وی اشتغال مرزنشینان را از دیگر موضوعات مطرح در نشست‌های امروز عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز‌های مردم مرز نشین، این موضوع هم در لایحه بودجه دیده شده و در نشست امروز هم مورد بررسی قرار گرفت. همچنین حوزه موضوع انسداد مرز هم در نشست با نمایندگان مجلس مورد ارزیابی قرار گرفت.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: موضوعات دیگر از جمله تامین منابع لازم برای انسداد مرزها، تقسیمات کشوری، توجه به تامین منابع برای مناطق تازه ارتقا یافته و موارد مرتبط با آن هم در نشست‌های امروز بررسی شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته در کمیسیون‌های تخصصی علاوه بر انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق، بودجه حوزه‌های مرتبط با مورد بررسی قرار دادند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز