رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه جانبه خود مردم قابل حل است.

به گزارش مرور نیوز، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز مجلس فرا رسیدن سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به مردم ایران تسلیت گفت.

خون شهید راه خود را در زمین و آسمان‌ها پیدا می‌کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل و اندیشه او، زندگی و فکر خود را با آن منطق سازگار کنیم و خود را از انحراف، تندروی و یا کندروی رها کنیم. این بخشی از صحبت‌های رئیس مجلس بود.

به گفته ی رئیس مجلس، «بزرگ ترین ظلم به حاج قاسم تقلیل دادن او از یک مکتب به یک ژنرال نظامی است».

قالیباف گفت: مردم باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و حاشیه‌ای که انسان انقلابی را از حل مشکلات مردم دور کند، مردم باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه جانبه خود مردم قابل حل است و هر کسی که مردم را از حضور فعال باز دارد و یا نقش آن‌ها را نادیده بگیرد و یا آن‌ها را دسته بندی و فرقه بندی کند، بی گمان شکست خواهد خورد.

«حاج قاسم در هر میدانی که حاضر می‌شد مایه امیدواری و اعتماد به نفس مردم بود» و در مکتب خمینی (ره) «ما می‌توانیم» و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود هرجا که قدم می‌گذاشت نیرو‌های مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می‌کرد. خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای باور عملی به سنت‌های الهی است.

به گفته رئیس قوه مقننه، سلیمانی که در مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می‌گذاشت و تعظیم می‌کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و در مقابل آن‌ها تا آخرین نفس ایستاد و نقشه آن‌ها را خنثی کرد. همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای در هم کوبیدن دشمن به کار می‌گرفت. با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم باوری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و همین منطق را که بار‌ها در ۴ دهه اخیر، رهگشا و موفقیت آمیز بوده است، می‌توان در سایر عرصه‌ها نیز به کار ببندیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز