وزیر کشور با بیان اینکه همه باید برای کاهش آلام سیل‌زدگان تلاش و به وظایف خود عمل کنیم، گفت: جبران خسارت‌های ناشی از سیل در هرمزگان به‌خصوص در بخش کشاورزی با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، احمد وحیدی وزیر کشور بامداد پنجشنبه ۱۶ دی‌ماه در جلسه فوق‌العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رودان در جمع مسؤولان و جمعی از افشار مختلف مردم ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از همه تلاشگران در عرصه مهم خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان در استان هرمزگان، تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: در هرمزگان اقدامات لازم، بلافاصله پس از وقوع سیل انجام و آب هدایت شد و از همه دست‌اندرکاران که با تدابیر خوب این کارها صورت دادند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وحیدی با اشاره به درخواست‌های مطرح شده در این نشست، عنوان داشت: احداث پل و لایروبی رودخانه‌ها از جمله موارد ضروری است که باید برای آن برنامه‌ریزی و به سرعت انجام گیرد که در راستای پیشگیری از اتفاقات بسیار مهم خواهد بود.

وزیر کشور گفت: موارد مختلف هم‌چون تامین تجهیزات و ماشین‌آلات و جبران خسارت‌های وارد شده بر اثر سیل به خصوص به کشاورزان در هرمزگان با جدیت پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: اراده و همبستگی و تدبیر در صحنه که باید در مواقع بحران به فوریت به اجرا گذاشته شود، بسیار مهم و کارساز است و در این حادثه سیل نیز، مدیریت بحران در صحنه به خوبی انجام شد.

وحیدی اظهار داشت: همه باید به وظایف خود عمل کنیم که آلام سیل‌زدگان به خصوص کشاورزان که زحمت کشیدند اما دچار خسارت شده‌اند، جبران شود.

وزیر کشور خواستار تسریع در  برآورد دقیق خسارات، نیازمندی‌ها و مشکلات ناشی از سیل در هرمزگان شد و ابراز امیدواری کرد که تحقق این نیازها در شهرستان رودان نیز در فرصت کوتاهی به نتیجه رسیده و تامین شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز