سخنگوی کمیسیون تلفیق توضیحاتی را پیرامون افزایش سن بازنشستگی در لایحه بودجه سال آینده ارائه کرد.

به گزارش مرور نیوز، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ در گفت‌وگویی درباره موضوع افزایش سن بازنشستگی در لایحه بودجه سال آینده گفت دولت این نظر را دارد که باید سن ۶۰ سال کف سن بازنشستگی باشد و افراد بیشتر خدمت کنند که البته نمایندگان باید در این باره در کمیسیون تلفیق و همچنین جلسه علنی تصمیم بگیرند.

باید گفت این تصمیم گیری در لایحه بودجه انجام شده و صرفا برای یک سال است لذا دردی از دولت دوا نمی‌کند بنابراین باید یک قانون دائمی تدوین شود و یا این موضوع را در برنامه توسعه ۵ ساله هفتم مطرح کند تا قانون از جامعیت و شفافیت لازم برخوردار باشد. این جمله را زارع می گوید.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد ما قصد داریم فرصت بیشتری به جوانان که از علم و انرژی بیشتر برخوردار هستند بدهیم تا به صحنه بیایند و با ایده‌های نو و جسارت خود امورات را پیش ببرند.

زارع با بیان اینکه ماده مذکور با بسیاری از قوانین تناقض دارد گفت بنده شخصا با این موضوع مخالف هستم و تاکید دارم باید فرصت برای اشتغال جوانان فراهم شود، اما در نهایت باید نمایندگان در این باره در کمیسیون تلفیق و در نهایت درجلسه علنی تصمیم گیری کند.

نماینده آباده در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام با قانون منع به کارگیری بازنشستگان تعارض ندارد؟  پاسخ داد این سن بازنشستگی برای کسانی است که هنوز بازنشسته نشده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز