خطیب نماز جمعه تهران گفت: پس از شهادت شهید سلیمانی آب گوارایی از گلوی آمریکایی‌ها پایین نرفت و پیشرفت روز افزون مقاومت را می‌بینیم.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۱۷ دی) به اهمیت تقواش و ولایت‌پذیری به عنوان زرهی دربرابر توطئه‌های مختلف دنیوی اشاره کرد و گفت: ماه دی، ماه پر حادثه‌ای است که برجستگی‌های زیادی دارد و  از جمله وقایع مهم این ماه، نهم دی‌ماه است، مردم به لطف دست قدرت خداوند در آن تاریخ‌سازی کردند.

وی افزود: ملت ایران که باور دارند ملت امام حسین (ع) و ملت شهادت هستیم، وقتی دیدند که فتنه‌گران به عکس امام خمینی (ره) جسارت کردند و تیرهای خود را به سمت اصل ولایت فقیه نشانه رفتند؛ به اینها هم اکتفا نکردند و روز عاشورا به عزاداران و امام حسین (ع) بی‌احترامی کردند به میدان آمدند.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: ما هر چه داریم از محرم و صفر داریم. این بار هم امام حسین  (ع) به داد ما رسید؛ دریای خروشانی از عشق به امام حسین (ع) به وجود آمد و عاشورا بود که بساط فتنه را برچید. نهم دی ماه یک شاخصه داشت و آن حمایت از امام حسین و اصل ولایت‌فقیه بود.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: همه جریانات کشور خودجوش به میدان آمدند و در حالی که عکس پرچمدار انقلاب، امام خمینی (ره) را در دست داشتند، اصلات و هویت خود را به عالم نشان دادند. این ملت در نهم دی‌ماه همه کسانی که خواب‌های پریشان برای ایران دیده بودند را سرافکنده و منزوی کردند.

وی با اشاره به وقایع ۱۹ دی ماه و حماسه مردم قم تصریح کرد: مردم حماسه‌آفرین قم از اقشار مختلف برای دفاع از مرجع تقلید به صحنه آمدند و در کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر علیه رژیم طاغوتی و آمریکایی پهلوی شعار دادند. این مردم از امام خمینی (ره) اعلام حمایت کردند و خیابان‌های این شهر از خون مردم رنگین شد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: آن روز کسی فکر نمی‌کرد که این حماسه چه ظرفیتی دارد. به تعبیر فرموده رهبر انقلاب، عاشورا نیمروزی بیش نبود اما آنچنان محتوای غنی داشت که دنیا را متحول کرد. در عصر ما نیز حماسه ۱۹ دی نقطه عطفی در قیام مردم ایران بود که به دنبال خود وقایع دیگری را آورد تا اینکه به یک قیام سراسری منجر شد، ریشه طاغوت را کند و پرچم امامت و ولایت و عدالت‌خواهی و حمایت از مظلومان را برافراشته کرد.

حجت‌الاسلام صدیقی در ادامه درباره با مشی شهید سلیمانی عنوان کرد: سردار سلیمانی در دوران زندگی خود همیشه مرد میدان بود و در طول زندگی چون دل به خدا داده بود مشکل ثروت و دلدادگی به دنیا را حل کرده بود.

وی تأکید کرد: حاج قاسم سلیمانی آزاده و مرد خدا و آخرت و عرش بود. او مزه شهادت را قبل از شهید شدن چشیده بود و برای میدان مجاهدت در راه خدا بی‌قرار بود. شهادت حاج قاسم نیز همچون وقایع مهم مذهبی ما نقطه عطفی بود که انقلاب را بیمه کرد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم شاهد بودیم که همه کشورهای منطقه و علاقه‌مندان به مبارزه با استکبار جهانی مراسماتی برگزار کردند و ضمن مرور آموزه‌های انقلاب، حق خود می‌دانند که از قاتل سردار سلیمانی انتقام بگیرند و در این راه انقلاب جدیدی را صورت داده‌اند که نمونه آن را در اجتماع بغداد شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام صدیقی بیان کرد: بیش از ۱۱۰ جلسه با شکوه به یاد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد و در این مدت پیام‌ها و سبک زندگی این شهید را مرور کردند. در این محفل شاهد هستیم که مدافعان حرم به عنوان تربیت‌شدگان حاج قاسم مسیر او را ادامه می‌‎دهند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: به رغم تلاش‌های ترامپ جنایتکار و دیگر کسانی که خیال می‌کردند با ترور سردار سلیمانی محور مقاومت تضیعف می‌شود، شاهد هستیم بعد از شهادت حاج قاسم نیز آمریکا در این منطقه یک نفس راحت نخواهد کشید و آب خوش از گلویش پایین نخواهد رفت.

حجت‌الاسلام صدیقی افزود: شاهد پیشرفت روزافزون و مقتدرانه مقاومت یمن و اقتدار و صلابت سیدحسن نصرالله هستیم. همچنین مجاهدان عراق که هرروز قوی‌تر از روز قبل می‌شوند. علاوه بر این در افغانستان نیز شاهد بودیم که آمریکا مفتضحانه ناچار به ترک این کشور شدند.

وی گفت: ما اطمینان داریم جبهه حق و به یادگار مانده از سردار سلیمانی در جنگ تمام‌عیار حق علیه باطل، ریشه آمریکا و مزدوران آن‌ها را برای همیشه از منطقه خواهد کَند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: از پیروزی‌های افتخارآمیز ما این است که رهبر انقلاب به ما وعده انتقام دادند. در چنین روزی پایگاه آمریکایی عین‌الاسد مورد حمله قرار گرفت و ضربه محکمی به دشمنی زدیم که به ظاهر از نظر سلاحی قوی است ولی در واقعیت از نظر سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و بین‌المللی، شکسته خورده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز