نهضت خاطره گویی را جهاد تبیین و روشنگری برای آگاهی جامعه دانست

به گزارش مرور نیوز، همایش نهضت خاطره گویی صبح امروز (شنبه) با حضور سرلشکر یحیی رحیم‌صفوی مشاور عالی فرماندهی کل قوا، سردار علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه، سردار نجات، حجت‌الاسلام آقاجانپور رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، سردار عراقی رییس دفتر نهضت خاطره گویی، حجت الاسلام شیرازی جانشین رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و سردار رودکی مشاور رئیس پژوهشگاه شهید سلیمانی در سازمان صنایع دفاع برگزار شد.

سردار عراقی رئیس دفتر نهضت خاطره گویی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: نهضت خاطره گویی دستور فرماندهی کل قوا است که باید برای انتقال تجارب گرانقدر دوران دفاع مقدس توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: در جلسات مختلف مقرر شد که موضوعات به صورت تخصصی و با تمرکز بر روی یک موضوع برگزار شود و در جلسه امروز به مناسبت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تمرکز ما بر زحمات و مجاهدت‌های حاج قاسم در دفاع مقدس، فرماندهی او در در جنوب شرق کشور و تامین امنیت این منطقه و همچنین مجاهدت های او در جبهه مقاومت است.

سردار عراقی گفت: وزارت دفاع که میزبان دومین همایش نهضت خاطره گویی است در سال جاری و تا کنون ۸۰ جلسه خاطره گویی داشته و یک جلد کتاب نیز منتشر کرده است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، در سخنانی نهضت خاطره گویی را جهاد تبیین و روشنگری برای آگاهی جامعه دانست و گفت: در نهضت خاطره‌گویی باید گفت چگونه یک ملت توانست در مقابل دشمنی که از همه حمایت‌های مالی و تسلیحاتی برخوردار بود، بایستد و اجازه نده یک وجب از خاک کشور از وطن جدا شود.

وی ادامه داد: امروز دفاع مقدس تمام شده اما جهاد دیگری یعنی جهاد تبیین برای بیان حقایق و روشنگری ادامه دارد، همانگونه که حضرت فاطمه زهرا(س) برای تبیین حقایق و دفاع از ولی خود، خودش را سپر کرد و در این مسیر پهلویش شکست و فرزند خود را از دست داد تا به جهان بگوید اگر در اسلام ولایت نباشد، آن اسلام ، دیگر اسلام نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز