دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران گفت: سردار سلیمانی با توجه به خصلت‌هایی که دارد می‌تواند نماد وحدت و همبستگی ملی باشد همانطور که شاهد بودیم بعد از شهادت او، انسجامی در کشور شکل گرفت اما متأسفانه باید بگویم آنطور که باید و شاید استفاده نشد.

به گزارش مرور نیوز، آذر منصوری دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: امید داشتیم سالگرد شهادت سردار سلیمانی بهانه‌ای باشد تا به ویژگی‌های این شهید بزرگوار بیشتر بپردازیم که می‌توانست قوام‌بخش وحدت و همبستگی ملی در کشور باشد و همچنان اصرار داریم این حادثه تروریستی و جنایتی که علیه سردار سلیمانی رخ داد توسط دستگاه دیپلماسی ایران و از طریق مجامع بین‌المللی پیگیری و حق ایران در این باره اعاده شود.

منصوری اظهار کرد: سردار سلیمانی با توجه به خصلت‌هایی که دارد می‌تواند نماد وحدت و همبستگی ملی باشد همانطور که شاهد بودیم بعد از شهادت او، انسجامی در کشور شکل گرفت اما متأسفانه باید بگویم آنطور که باید و شاید استفاده نشد.

وی درخصوص سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی ادامه داد: آنچه درباره این واقعه تلخ، از کتمان اولیه حقیقت تا عدم اهتمام جدی به دادخواهی خانوادگان داغدار صورت گرفت، نشان داد که این مسائل به مرور زمان حل نخواهد شد بلکه باید پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.

دبیرکل حزب اتحاد ملت تاکید کرد: مسائل این چنینی با سرکوب واقعیت و سکوت تبدیل به سرخوردگی و بغض‌هایی خواهد شد که مخاطرات آن، آینده کشور را تهدید خواهد کرد. باید اصلاحات لازم در این رویکردها صورت بگیرد.

منصوری تصریح کرد: ما به عنوان حزبی که در چارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کنیم، خواهان بهبود شرایط موجود هستیم. اگر مخالف رویه و اقداماتی نظیر نظارت استصوابی یا دخالت نهادهای نظامی در سیاست هستیم، به این دلیل است که این نوع رفتارها را موانعی بر مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خودشان می‌دانیم.

وی تاکید کرد: ما برای اداره کشور برنامه داریم و معتقد هستیم بدون داشتن جامعه قدرتمند امکان شکل‌گیری دولت و حاکمیت توانمند نیز وجود نخواهد داشت.

دبیرکل حزب اتحاد ملت با اشاره به هویت اصلاح‌طلبی این حزب عنوان کرد: با براندازان داخلی و خارجی زاویه داریم. با رفتارهایی که در صدد حذف جمهوریت و حذف مردم از فرآیندها هستند و می‌خواهند نهاد انتخابات را بی‌معنا کنند مقابله خواهیم کرد. رفتار ما تابعی از قانون اساسی خواهد بود و اگر به قوانین نقدی داریم، اصلاح آنها را با توجه به ظرفیت‌های موجود عنوان می‌کنیم.

منصوری ادامه داد: از قوه قضائیه چناچه عملکرد بی‌طرفانه داشته باشد حمایت می‌کنیم و چنانچه دچار انحراف شود از آن انتقاد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ما هم اشتباهاتی داشته‌ایم تصریح کرد: دست هر منتقدی را به گرمی می‌فشاریم حتی اگر ما را تخطئه کند؛ چرا که اعتقاد داریم برای حرکت رو به جلو باید امکان نقد خود را فراهم کنیم. اصلاحات نباید از اینکه مورد نقد قرار بگیرد، هراسی داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز