رئیس کمیته روابط خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه بحث بر سر محتوای موضوعی است که منافع ایران را تامین می‌کند، گفت: اجرای تضمین شده یک توافق کامل و جامع، موضوع مهمی در فرآیند مذاکرات هسته‌ای به شمار می‌رود.

به گزارش مرور نیوز، عباس گلرو، با بیان اینکه محتوای مذاکرات در جریان گفتگوهای هسته ای در وین بسیار حائز اهمیت است، گفت: درحال حاضر موضوع محتوا، باعث طولانی شدن فرآیند مذاکرات شده است. بر این اساس هیات ایرانی و طرف های مقابل، پیشنهادات خود را در قالب پیش نویسی تهیه کردند و طرف ها درحال بحث و بررسی بر سر آن هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، اجرای تضمین شده یک توافق جامع و کامل را موضوع مهمی در فرآیند مذاکرات دانست و گفت: نقص اساسی برجام ، نبود تضمین در اجرای توافق بود که فقدان یک سازوکار قانونی و حقوقی در آن باعث شد، آمریکایی ها به راحتی از برجام خارج شده و اروپایی ها نیز به تعهداتشان پایبند نباشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام، نقض توافق چند جانبه بین‌المللی بود، افزود: آمریکایی‌ها به طور صریح، موضع خود را مشخص کردند درحالی که اروپایی‌ها بدتر از آمریکایی ها ظاهر شدند و با وجود ادعای خود مبنی بر پایبندی به برجام، عملا هیچ تعهدی را اجرا نکردند، لذا جرمشان سنگین تر بود.

گلرو یادآور شد: برجام برای ما این پیام را دارد که باید برای اجرای یک توافق خوب، منافع حداکثری کشور تامین شود و برای رسیدن به این هدف، باید سازوکار مناسبی اندیشیده شود تا تغییرات دولتی در یک کشور، باعث پشت پا زدن به اجرای توافق نشود.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس، گفت: هیات مذاکره کننده ایرانی، باید برای یک سازوکار حقوقی مناسب و اجرای یک توافق کامل، چاره اندیشی کرده و منافع ایران را مورد توجه قرار دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز