فرمانده کل ارتش گفت: دفاع مقدس نشان داد اگر ملتی به خود اتکا باشد،میپ‌تواند پیروز و موفق باشد.

به گزارش مرور نیوز، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در سومین روز همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه شما پرچمداران روایت مقطع بی‌نظیر دفاع مقدس هستید، گفت: تلاش‌های خالصانه‌ای برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صورت گرفته است.

وی ادامه داد: آموزه های دفاع مقدس واقعاً مورد نیاز امروز و فردای کشور است. اگر ملتی اراده کند با توکل به خدا روی پای خود و با تبعیت کامل از رهبری در مقابل همه دنیای شرک و کفر از حق دفاع کند، پیروز و موفق خواهد بود .

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: دفاع مقدس یکی از مهمترین نمادهای وحدت ملی و قدرت اراده ملت برای دفاع از آرمان هاست. واقعاً تقلیل سطح این دانشگاه بزرگ به قول سردار کارگر به جناحی و بخشی کردن، خطای بزرگ راهبردی است. همه حکایت کنندگان، راویان و نمادها و همه آثارها باید مبین عظمت دینی و ملی این مقطع مهم باشند.

سرلشکر موسوی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرازهایی از بیانیه گام دوم فرمودند: برای برداشتن گام‌های استوار در آینده باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت اگر از آن‌ها به درستی استفاده نشود دشمنان آن‌ها را تحریف خواهند کرد از همه ابزارها برای تحریف آن بهره‌گیری می‌کنند و حقیقت را از دشمن و پیاده نظامش نمی‌توان شنید.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی در طول ۴۳ سال عمر پربرکت خود، دستاورهای عظیمی کسب کرده که مهمترین آن حماسه دفاع مقدس و جبهه مقاومت که شاخه برکشیده دفاع مقدس است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس در امتداد عاشورا است، خاطرنشان کرد: اگر در حوزه دفاع مقدس کاری هم نکنیم راه خود را ادامه خواهند داد چراکه این راه حق است.

سرلشکر موسوی اظهار داشت: یکی از ثمرات بسیار مهم دفاع مقدس خانواده شهدا و فرزندانشان هستند که مایه سربلندی و تضامین موفقیت کشور هستند؛ خانواده شهدا و فرزندان آن‌ها از آثار و ارزش‌های دفاع مقدس است و ما در حفط و نشر این آثار هم مسئولیت داریم.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه آموزه‌های دفاع مقدس مورد نیاز امروز و فردای کشور است، گفت: دفاع مقدس نشان داد اگر ملتی به خود اتکا باشد و از رهبری تبعیت کند می‌تواند در مقابل دنیای شرک از حق دفاع کند و پیروز و موفق شود.

سرلشکر موسوی گفت: روز به روز و دقیقه به دقیقه دفاع مقدس جای کار دارد و درس آموز است.

وی با بیان اینکه خورستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان خودشان یک موزه هستند، گفت: باید کاری صورت گیرد که وقتی مردم وارد این شهرها می‌شوند احساس کنند وارد موزه‌ای از ارزش‌ها و مقطع بی‌نظیری از انقلاب اسلامی می‌شوند.

فرمانده کل ارتش گفت: امروز نسلی که دفاع مقدس را درک نکرده نیازمند آن است که بداند برای موفقیت هیچ چالشی نمی‌تواند در برابر آن ایستادگی کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز