رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران اصلا بر مدار توافق موقت نیست و ما به دنبال توافق دائم هستیم.

به گزارش مرور نیوز، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در توضیح اظهار نظر دیروز خود در گفت‌وگو با العالم گفت: "آمریکایی‌ها و اروپا معتقدند که اگر ما نمی‌توانیم در یک بازه زمانی کوتاه به یک توافق دایمی و کامل برسیم، این قضیه را در یک گامی به عنوان توافق موقت تعریف کنیم.

یک چیز‌هایی را آن‌ها و یک چیز‌هایی را ایران بپذیرد. مثلا می‌گویند ایران غنی سازی را کاهش دهد، در تولید سانتریفیوژ فلزی توقف ایجاد کند و از آن طرف آن‌ها بخشی از منابع مالی بلوکه شده ایران را در کشور‌های دیگر آزاد کنند. این جمله را رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید".

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد این قضیه چند تا نکته دارد یکی این که دوباره ما را چند ماه دیگر پشت میز مذاکره خواهد نشاند، همچنین ما ضمانت اجرایی برای این موضوع نداریم و دوباره در راستی آزمایی نیز به مشکل برمی خوریم؛ لذا سیاست جمهوری اسلامی ایران اصلا بر مدار توافق موقت نیست و ما به دنبال توافق دائم هستیم.

روز گذشته وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه ای گفته بود سیاست و دستورالعمل تیم اعزامی به وین در وهله اول، توافقی دائم و حداکثری برای منافع ایران است، پیشنهادات ۱+۴ برای توافق موقت ایده‌آل ما نیست، اما در دست بررسی بوده و پذیرفته یا رد نشده است.

هرچند اولویت و هدف ما رسیدن به یک توافق دائمی است، ولی باید اذعان کنیم که توافق موقت لطمه‌ای به قانون اقدام راهبردی مجلس وارد نمی‌کند. توافق موقت در قالب یک پیشنهاد ارائه شده که نه رد و نه تایید شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز