عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس، بر این نکته تاکید کرد که هرگونه عقب نشینی از موضع استفاده صلح آمیز هسته‌ای باعث خسران در آینده خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز، عبدالعلی رحیمی‌مظفری، با اشاره به گام‌های رو به جلوی مذاکرات احیای برجام و اینکه آیا مجلس از جزییات این مذاکرات آگاه است یا خیر، گفت: مجلس اطلاعاتی از جزییات مذاکرات در دست ندارد و آنچه که به مجلس نیز رسیده کلیاتی از مذاکرات است که گویا روند رو به جلویی داشته است.

نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این دور از مذاکرات، تاکید بر رفع تحریم‌ها و اجرای تعهدات طرف مقابل از شروط هیات مذاکره کننده ایرانی است تا بعد از انجام راستی آزمایی‌ها، ایران نیز گام‌هایی را طبق توافق بردارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، ضمن انتقاد از توقف برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای در دولت قبل، تصریح کرد: این اتفاق درحالی رخ داد که هیچ یک از طرف‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند.

رحیمی‌مظفری، خط قرمز ایران در چارچوب قوانین بین‌المللی را استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای دانست و بر حق مسلم ما تاکید کرد و گفت: هیات ایرانی باید در روند مذاکرات خود به این نکته توجه داشته باشد که برنامه‌های هسته‌ای ما نباید خدشه دار شود.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه عقب نشینی از موضع استفاده صلح‌آمیز هسته‌ای باعث خسران در آینده خواهد بود، تاکید کرد: از تیم مذاکره کننده ایرانی انتظار داریم که در جریان مذاکرات خود، به موضوع استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای توجه داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، ادامه داد: مهمترین هنر تیم مذاکره کننده ایرانی آن است که برنامه هسته‌ای ما را در دنیا، از یک موضوع امنیتی و سیاسی به یک موضوع تخصصی در حوزه انرژی و سایر حوزه‌های استفاده صلح آمیز هسته‌ای تبدیل کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، گفت: ریلی که در حوزه هسته‌ای برای کشورمان ایجاد شده سیاسی و امنیتی است تا جایی که گاهی در داخل کشور نیز به این سبک حرکت می‌کنیم و اغلب، نگاه سیاسی و امنیتی به مسایل هسته‌ای ما حکم‌فرما است.

نماینده مردم سروستان در مجلس، ادامه داد:  لازم است نگاه مسئولین در حوزه هسته‌ای به یک نگاه تخصصی تبدیل شود و نگاه امنیتی، صرفا برای حفظ تاسیسات و جلوگیری از درز هرگونه اطلاعات محرمانه در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز