عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سطح فعلی مبادلات تجاری میان ایران و روسیه رضایت‌بخش نیست و نیاز به بازنگری دارد.

به گزارش مرور نیوز، ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین‌الملل مجلس دومای روسیه با اشاره به سابقه موفق همکاری‌های تهران و مسکو، گفت: جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه طی سالیان اخیر همکاری‌های موفقی در زمینه تأمین امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌اند.

وی افزود: باید الگوی موفق همکاری‌های دو کشور به سایر حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصادی تعمیم یابد تا منافع هر دو کشور تأمین شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر گسترش تعاملات فی‌مابین در موضوعات مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: سطح فعلی مبادلات تجاری میان ایران و روسیه رضایت‌بخش نیست و نیاز به بازنگری دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با اشاره به ظرفیت‌های عظیم محصولات کشاورزی ایران، تصریح کرد: لازم است زیرساخت‌های لازم برای صادرات محصولات ایران به روسیه به ویژه در حوزه حمل و نقل دریایی فراهم شود.

رضایی در این دیدار که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه نیز حضور داشتند، ضمن تقدیم دعوتنامه رسمی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به رئیس کمیته روابط خارجی مجلس دومای روسیه، از وی برای سفر به تهران دعوت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز