وزیر سابق اطلاعات در دولت دهم گفت: دشمن در مسائل اقتصادی و اجتماعی ورود کرده ومی‌خواهد از این طریق لطمه بزند.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حیدر مصلحی، انقلاب اسلامی ایران را تنها انقلابی در دنیا دانست که عمر ۴۳ ساله داشته و در این مدت مسیرش را ادامه داده است و گفت: در کشورهایی که انقلاب در آنها صورت گرفته یا کشورهای اسلامی اعم از الجزایر یا مصر، می بینیم که بعد از مدتی این انقلاب ها تمام می شود، اما انقلاب اسلامی ۴۳ سال رو به جلو حرکت می کند.

وی با بیان اینکه از ابتدا دشمن برای توقف و شکست انقلاب اسلامی توطئه‌های سنگینی را طراحی کرد، گفت: توطئه اول مربوط به ترورها بود که در این زمینه ۱۷ هزار شهید ترور داریم.

 

در دوران دفاع مقدس با دنیا می‌جنگیدیم در شرایطی که حتی سیم خاردار هم تحریم بود

وزیر سابق اطلاعات در دولت دهم، دومین توطئه دشمن را در حوزه طراحی دفاع مقدس دانست و افزود: متأسفانه آن طور که باید به دفاع مقدس نپرداختیم که در اصل ببینیم محدوده جنگی و دفاع ما کجا بود، آیا ما فقط با صدام می‌جنگیدیم؟ واقعیت آن است که ما با تمام دنیای استکبار می جنگیدیم و بین آنها تقسیم کار هم شده بود.  

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصلحی، با تاکید بر لزوم ارزیابی دوران دفاع مقدس ، افزود: پیشنهاد می کنم دوره ۴۳ ساله عمر انقلاب به ویژه دوران دفاع مقدس را ارزیابی کنید و ببینید کشورهای منطقه خلیج فارس چقدر به صدام کمک کردند؟ کشورهای اروپایی چه کمک هایی به صدام کردند؟ کمک‌هایی مانند هواپیماهایی که فرانسوی و آلمانی‌ها به صدام دادند و پول هم در قبال آن نمی گرفتند، قابل توجه است.

وزیر سابق اطلاعات در دولت دهم، ادامه داد: ما ۸ سال با تمام دنیا جنگیدیم آن هم در شرایطی که حتی سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند چراکه تحریم بودیم، اما با این وجود جنگیدیم.

 

دشمن در مسائل اقتصادی و اجتماعی ورود کرده است

وی در تعاریف خود از توطئه دشمن، یک گام به جلو برداشت و به موضوع تهاجم فرهنگی اشاره کرد و گفت:  بعد از تهاجم فرهنگی که مقام معظم رهبری از آن تعبیر شبیخون داشتند، در همه اینها هزینه دادیم تاجایی که در اولین مورد ۱۷ هزار شهید ترور و بعد هم بیش از ۲۰۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس دادیم اما دشمن به نتیجه نرسید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصلحی، با تاکید بر اینکه امروز دشمن در مسائل اقتصادی و اجتماعی ورود کرده است، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد از این طریق لطمه بزند؛ آمار بالای طلاق، ازدواج پایین و... همه این ها طراحی دشمن است.

وزیر سابق اطلاعات در دولت دهم، با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا تاکنون دشمن به نتیجه نرسیده است، گفت: یکی از نکات مهم و قابل توجه آن است که موضوع مدیریت ولایت فقیه، یک مقوله مدیریتی است که در دنیا مثل آن را پیدا نخواهید کرد.

وی تاکید کرد: بسیاری از کارشناسان سیاسی و غیر سیاسی آمریکایی و نهادهای مختلف دنیای استکبار می‌گویند رهبری مثل رهبر ایران پیدا نمی‌شود و درست می‌گویند اما عقبه آن را نمی‌دانند، مقوله ولایت فقیه یک عقبه اعتقادی دارد.

 

طراحی های سنگین دشمن برای به نتیجه نرسیدن انقلاب

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصلحی، گفت: به عنوان مثال دستگاه اطلاعات MI6  انگلیس، CIA  آمریکا و موساد صهیونیست ها، قبل از چهلمین سال انقلاب طراحی کردند و به مدت ۵ سال روی آن کار کردند تا چهلمین سال انقلاب نتیجه ندهد و به زعم خود انقلاب را ساقط کنند لذا طراحی‌های سنگین کردند.

وزیر سابق اطلاعات در دولت دهم، ادامه داد: یکی از طراحی‌های دشمن، فتنه ۸۸ بود اما یک دفعه با بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مواجه شدند، بین آنها جنگ و دعوا راه افتاد که ما اصلا در داخل ایران بررسی نداشتیم که چطور و چگونه مبارزه کنیم؛ ما می‌خواهیم چهلمین سال انقلاب را با نابودی آن رقم بزنیم اما این آقا می‌گوید این تازه گام اول بوده و می‌خواهیم گام دوم را برداریم.

وی بیان کرد: در آن زمان دشمنان به جان هم افتادند و جنگ و دعواهای عجیب در کار اطلاعاتی بین آنها ایجاد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز