عضو هیات رئیسه مجلس، با اشاره به اینکه انتفاع اقتصادی جزء استراتژی ما محسوب می‌شود، ادامه داد: اگر قرار باشد مذاکرات نفع اقتصادی نداشته باشد، پس توافق هیچ سودی برای ما نخواهد داشت.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا سلیمی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در مذاکرات صداقت ندارند، گفت: آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند تا از بار مسئولیت شانه خالی کنند درحالی که الان همانند دوره قبل نیست که آنها بتوانند به راحتی فریب‌کاری کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به بدعهدی آمریکایی‌ها و خروج آنها از برجام ، دادن ضمانت و راستی آزمایی برای لغو تحریم‌ها باید در حین مذاکرات مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: از سویی دیگر نباید تمام تعهدات بر روی کاغذ باقی بماند چراکه در این صورت، توافق ایجاد شده، اهمیت خود را از دست می دهد، لذا لازم است به سمت میدان عملی حرکت کرده تا بتوانیم از مذاکرات ، انتفاع اقتصادی ببریم.

وی با اشاره به اینکه انتفاع اقتصادی جزء استراتژی ما محسوب می‌شود، ادامه داد: اگر قرار باشد مذاکرات نفع اقتصادی نداشته باشد پس توافق هیچ سودی برای ما نخواهد داشت لذا مذاکراتی که باعث دو برابر شدن تحریم ها شود مورد قبول نبوده و خروجی مذاکرت باید به لغو تمام تحریم‌ها منجر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس، بیان کرد: صرفا نوشتن یکسری کلمات کنار یکدیگر بدون آنکه قابل اجرا بوده یا گفتگوهایی که خروجی ندارد، از نظر ما مطرود بوده و مورد قبول نخواهد بود، بنابراین ضمانت اجرا، راستی آزمایی و لغو همه تحریم‌ها سه رکن اصلی دستیابی به هرگونه توافق است.

نماینده مردم محلات در مجلس، با تاکید بر اینکه درحال حاضر تیم مذاکره کننده ایرانی، با جدیت موضوع توافق را دنبال می‌کند، ادامه داد: تفاوت این دوره با دوره قبل، این است که در آن زمان، آقایان هول شدند و تصور کردند با یک لبخند می‌توانند کار را پیش ببرند در حالی که کلاه بزرگی سر آنها گذاشتند.

عضو هیات رئیسه مجلس، آینده مذاکرات را مرتبط با اراده سیاسی آمریکایی‌ها دانست و گفت: ما در این مذاکرات ابتکار عمل داشتیم، اما طرف‌های آمریکایی و اروپایی کاملا سرگردان هستند و خودشان هم نمی‌دانند چه می‌خواهند، اما در هر حال اگر اراده جدی وجود داشته باشد، قطعا مذاکرات به نتیجه خواهد رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز