عضو هیات رئیسه مجلس گفت: ما فقط تا ۱۹ اسفند برای بررسی بودجه در صحن علنی فرصت داریم بنابراین باید نمایندگان همکاری کنند تا زودتر وارد بخش هزینه‌ای بودجه شویم.

به گزارش مرور نیوز، حسینعلی حاجی‌ دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۹ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان اظهار داشت: سال گذشته برای بررسی لایحه بودجه ۸۶ ساعت فرصت گذاشتیم و ابلاغ قانون بودجه تا ۲۹ اسفند طول کشید.

وی افزود: تاکنون برای بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در صحن مجلس ۶۴ ساعت زمان صرف شده و فقط تا بخش درآمدی تبصره ۱۰ پیش رفتیم. این در حالی است که ما برای اتمام بررسی لایحه بودجه در صحن مجلس فقط تا ۱۹ اسفند فرصت داریم و پس از آن باید بودجه در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گیرد و اگر نیاز به اصلاح باشد، مجلس باید ایرادات را برطرف کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز همکاران همراهی لازم را داشته باشند و بتوانیم بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را به اتمام برسانیم و از صبح چهارشنبه وارد بخش هزینه‌ای بودجه شویم، می‌توانیم امیدوار باشیم که با این روند بررسی بودجه در صحن مجلس و موعد مقرر اتمام برسد؛ در غیر این صورت مجبور می‌شویم بودجه «دو دوازدهم» یا «سه دوازدهم» تصویب کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز