نماینده مردم بابل در مجلس تأکید کرد: دولت پیش از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید اقناع سازی کند و مردم را در جریان قرار دهد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه ۱۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، گفت: ما نمایندگان قبلاً هم اعلام کردیم که حذف یک باره ارز ۴۲۰۰ تومانی ضربه زیادی به کشور وارد می‌کند.

وی بیان کرد: دولت باید مدیریت کند و پیشنهاد ما آن است که در سه ماه اول سال آینده تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را ادامه دهد و در ادامه کار، با شیب ملایمی میزان تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را کاهش دهد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی منجر به تشدید تورم می‌شود، گفت: ما هر سال تورم داریم و این موضوع ربطی به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارد.

سعادتی تأکید کرد: دولت پیش از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید اقناع سازی کند و مردم را در جریان قرار دهد. از سوی دیگر دولت هنوز طرح جامع جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی را ارائه نداده است و باید با برنامه ریزی این کار را دنبال کند.

وی متذکر شد: ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکنون فقط در حد ۲۰ درصد روی سفره مردم اثر گذاشته اما برای حذف آن باید کارها با برنامه ریزی و مدیریت پیش رود و اقناع سازی مردم هم ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز