عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت، از امضای تعداد زیادی از نمایندگان برای خروج طرح صیانت از اصل هشتاد و پنجی قانون اساسی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، محمد باقری بناب نماینده مردم بناب در مجلس، با اشاره به آخرین وضعیت طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی، گفت: کلیات این طرح در کمیسیون مشترک به تصویب رسید اما با توجه به مغایرت با آیین نامه داخلی مجلس، هیات رئیسه ورود کرد و این رای‌گیری ابطال شد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بعضی از نمایندگان مجلس پیگیر آن هستند که هشتاد و پنجی شدن این طرح را لغو کنند تا بررسی طرح صیانت در صحن علنی مجلس و با نظر همه نمایندگان صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به حواشی ایجاد شده برای طرح صیانت در فضای عمومی جامعه، افزود: در این شرایط به نظر می رسد طرح صیانت خاصیت خود را از دست داده است و عملا مبنای کار نخواهد بود.

وی ادامه داد: پیش بینی من این است که با توجه به امضای ١٧٣ نفر از نمایندگان برای بازگشت طرح صیانت به صحن علنی و خارج شدن این طرح از اصل ٨٥ قانون اساسی، به زودی طرح صیانت در دستور کار صحن مجلس قرار می گیرد و دیگر در کمیسیون مشترک بررسی نخواهد شد.

باقری بناب تاکید کرد: به نظر می رسد با توجه به اینکه تعداد زیادی از نمایندگان خواستار بررسی این طرح در صحن مجلس شده اند، شاید بتوان گفت که اغلب، متوجه فضای منفی ایجاد شده در جامعه علیه این طرح شده اند، لذا ممکن است در صورت بررسی طرح صیانت در صحن علنی، مجلس به آن رای نخواهد داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز