محمد عباسی با حکم وزیر کشور به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور منصوب شد.

به گزارش مرور نیوز، احمد وحیدی وزیر کشور روز دوشنبه در آئین معارفه معاون وزیر و رئیس جدید سازمان امور اجتماعی کشور گفت: محمد عباسی فردی انقلابی، شناخته شده و دارای سوابق مهم مدیریتی است، امیدوارم در مسؤولیت کلیدی در سازمان اجتماعی کشور هم منشأ خدمات و اقدامات ارزنده‌ای باشد.

وی افزود: مسوولیت‌های پیشین عباسی با مسؤولیت جدید وی تناسب دارد و انتظار می‌رود که تجارب گذشته او در وزارتخانه تعاون و ورزش و جوانان به پیشبرد اهداف تعیین شده در سازمان اجتماعی کشور کمک کند.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود، توجه به مسائل اجتماعی در کشور را بسیار با اهمیت، تعیین کننده و زیربنایی دانست و تاکید کرد: توجه و عنایت ویژه رهبر فرزانه انقلاب به مسائل اجتماعی، وظایف این سازمان و وزارت کشور را نسبت به حوزه اجتماعی و مقابله با چالش‌ها و آسیب‌های آن سنگین‌تر کرده است.

وحیدی به هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن همواره در حوزه اجتماعی به شکل جدی تری درحال توطئه است، زیرا مسائل اجتماعی بنیادی است و آسیب‌ها در این حوزه می‌تواند سایر بخش‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

وی حوزه اجتماعی را یکی از پایه‌های قدرت در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: با وجود اینکه مردم در انتخابات ممکن است به یک جریان فکری رأی بدهند، اما دلدادگی و وابستگی آنان به انقلاب و آرمان‌های بلند آن همیشگی است و این حوزه خدمات شایانی به نظام از دوران دفاع مقدس گرفته تا امروز داشته و در زمان حاضر به شکل کمک‌های مومنانه و گروه‌های جهادی و در اقصی نقاط کشور در حال خدمت رسانی به مردم است.

اجتماع سالم، ارزشمند و مقتدر شرط پایداری جوامع

محمد عباسی رئیس جدید سازمان اجتماعی کشور هم در این آئین گفت: جامعه و دولتی و مجموعه‌های پایدار خواهد بود که اجتماعی سالم و ارزشمند و مقتدر داشته باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی در همه کشورها مورد تاکید است، افزود: انقلاب الهی و اسلامی ایران بر مبنای اجتماع بزرگ، وحدت آفرین و حضور و مشارکت مردم شکل گرفته و این نقش، همواره مورد تاکید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بوده است.

محمد تقی رستم‌وندی که به مدت ۶ سال عهده دار این مسؤولیت بود هم در این مراسم، گزارشی از عملکرد سازمان امور اجتماعی کشور ارائه داد.

گفتنی است، محمد عباسی تاکنون مسوولیت‌هایی همچون وزیر تعاون و وزیر ورزش و جوانان، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز