رئیس جمهور با اشاره به سفر امیر قطر به تهران در آینده نزدیک، گفت: در این سفر، تصمیمات مهمی درباره توسعه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف گرفته می شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، یکشنبه شب در پاسخ به تماس تلفنی «شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و اشاره به ظرفیت‌های گسترده در مسیر توسعه روزافزون سطح روابط و همکاری‌های دو کشور، اظهار داشت: تهران و دوحه با فعال‌کردن همه ظرفیت‌های همکاری و ایجاد هماهنگی‌های نزدیک می‌توانند گام‌های مؤثری در جهت منافع دو ملت و برقراری ثبات و امنیت در منطقه بردارند.تصمیمات مهمی در سفر امیر قطر به تهران گرفته خواهند شد

رئیس جمهور با اشاره به سفر امیر قطر به تهران در آینده نزدیک، گفت: در این سفر، تصمیمات مهمی درباره توسعه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف، گرفته خواهد شد.

رئیسی در ادامه با ابراز خرسندی از برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر و آرزوی موفقیت برای این کشور در برگزاری این رویداد ورزشی مهم، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر بازی‌های جام جهانی، در جزیره کیش و سایر جزایر نزدیک به قطر هرگونه مساعدت و کمک مورد نیاز را ارائه کند و اطمینان داریم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، جهانیان شاهد مسابقات خاطره‌انگیزی خواهند بود.

«شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» نیز در این تماس تلفنی با تأکید بر اینکه کشورش پس از ملاقات و مذاکرات طولانی دو کشور در دوحه به طور کامل به توسعه هرچه بیشتر روابط با تهران متعهد است، گفت: معتقدیم سفر جنابعالی در توسعه روابط برادرانه و استحکام همکاری‌ها از نقش مهمی برخوردار است.

او با اظهار خرسندی از راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات جام جهانی، اظهار داشت: در این مسابقات به خوبی از برادران خود استقبال خواهیم کرد و گروهی که ایران در آن قرار گرفته، گروهی حماسی است و مطمئناً شاهد مسابقات جذابی خواهیم بود.

امیر قطر گفت: درباره همکاری دو کشور در برگزاری مسابقات نیز به‌ زودی وزیر راه قطر در جزیره کیش با همتای خود در خصوص نحوه همکاری‌ها ملاقات و مذاکره خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز