نایب رئیس دوم کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، ضمن رد انتقادات عموم جامعه نسبت به طرح صیانت، گفت: جامعه نسبت به طرح صیانت اقناع شده است.

به گزارش مرور نیوز، حسن نوروزی با بیان اینکه کمیسیون مشترک همچنان طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی را پیگیری می کند، گفت: با اتمام بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، با جدیت این طرح را در دستور کار قرار خواهیم داد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، یکی از اهداف اعضای کمیسیون مشترک برای بررسی طرح صیانت را تقویت پتلفرم های داخلی دانست و افزود: از سویی دیگر ساماندهی پلتفرم های خارجی نیز مورد تاکید اعضای کمیسیون قرار دارد؛ بدان معنا که نمایندگان این پلتفرم ها در ایران حضور پیدا کنند و با ارتباط گیری با وزارت ارتباطات و فناوری ایران، سبک و سیاق فعالیت‌هایشان رصد شده تا نسبت به اقدامات جهت دار خود پاسخگو باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: پلتفرم های خارجی نباید با فعالیت آزادانه خود، از آن طرف مرزها و به صورت جهت‌دار، همه چیز را کنترل کنند؛ اینکه مسئولان این پلتفرم ها هر زمان که بخواهند ارتباط کاربران را قطع کنند، مورد تایید ما نیست و باید این فعالیت ها نظم داشته باشد.

وی درباره جمع آوری امضا از سوی تعدادی از نمایندگان برای خروج طرح صیانت از اصل هشتاد و پنج قانون اساسی و بررسی آن در صحن علنی مجلس، تاکید کرد: در حال حاضر ما در کمیسیون مشترک، به بررسی این طرح می پردازیم و فعلا نسبت به موضوع جمع آوری امضا برخی نمایندگان ورود نکردیم، اما در هر حال بر این باور هستم که بسیاری از نمایندگان امضا کننده برای بازگشت طرح صیانت در صحن مجلس، توجیه نبودند.

نوروزی ضمن رد انتقادات عموم جامعه نسبت به طرح صیانت، افزود: جامعه نسبت به این طرح اقناع شده است و به نظر می رسد واکنش‌های منفی موجود به این جریان یک نوع امپریالیسم خبری نسبت به آنارشیسم بوده که در این حوزه، دست به اقداماتی زده است چراکه وقتی ما با مردم صحبت می کنیم می گویند حق با شما است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز