رئیس‌ جمهور تأکید کرد: رویکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی در فصل جدید تلاش برای تحقق اهداف شعار سال است و این شورا در پاسخ به مطالبه رهبری تدوین جامع سند تحول را دنبال خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌ جمهور در آغاز نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال جدید با اشاره به شعار سال مبنی بر «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» رویکرد این شورا را در فصل جدید فعالیت و تلاش برای تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری از جمله شعار سال دانست و تأکید کرد: با توجه به حکم مقام معظم رهبری انتظار می‌رود شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایت تحرک و تدبیر خود را در این راستا به کار گیرد.

رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش‌هایی که برای تدوین سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شده است، این سند را نقشه راه شورا خواند و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در چارچوب پاسخ به مطالبه رهبر معظم انقلاب تدوین این سند جامع را دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: عموم جامعه و به ویژه نخبگان و کسانی که دغدغه فرهنگی دارند، از این شورا انتظار اقدامات جامع و خردمندانه دارند.

رئیسی در پایان سخنان خود به هدف‌گذاری‌های دولت در زمینه تحقق شعار سال اشاره و اظهار کرد: انتظار می‌رود کسب و کارهای دانش‌بنیان افزایش دو برابری پیدا کند و همه فعالیت‌های دیگر در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و نظایر آن نیز علم‌محور و مبتنی بر فناوری‌های روز باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز