رئیس مجلس تاکید کرد: مجلس در خصوص هر موضوعی می‌تواند تحقیق و تفحص انجام دهد. محدودیت و حصری نه در آئین نامه مجلس و نه در قانون اساسی برای انجام تحقیق و تفحص‌ها وجود ندارد.

به گزارش مرور نیوز، غلامرضا نوری قزلچه در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۰ فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: در قوانین و آئین نامه داخلی مجلس این موضوع نیامده است که مجلس مجوز تحقیق و تفحص از نهادهای خصوصی را تا کجا دارد؟

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد که تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی ایران نمی‌تواند موضوعیت داشته باشد، بلکه می‌توان از وزارت صمت که وظیفه نظارتی در این حوزه را بر عهده دارد، تحقیق و تفحص کرد.

نوری قزلجه تصریح کرد: تاکنون حدود ۳۰۰ درخواست تحقیق و تفحص در این مجلس طرح شده که حدود ۲۷۳ مورد جهت رسیدگی به صحن ارجاع شده و ۲۳ مورد نیز مصوب شده است. تجارب گذشته نیز نشان می‌دهد که این تحقیق و تفحص‌ها به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی صراحتاً تاکید داشته که حق نمایندگان است تا تحقیق و تفحص در هر یک از امور را انجام دهند.

وی تاکید کرد: مجلس در خصوص هر موضوعی می‌تواند تحقیق و تفحص انجام دهد. محدودیت و حصری نه در آئین نامه مجلس و نه در قانون اساسی برای انجام تحقیق و تفحص‌ها وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز